У Києві судитимуть організатора псевдореабілітаційного центру та його помічників | Кримінал Києва

161

Оболонською окружною прокуратурою міста Києва скеровано до суду обвинувальний акт відносно організатора та 3 учасників організованої злочинної групи, які облаштували фіктивний реабілітаційний центр, куди силоміць доправляли «пацієнтів» та утримували їх в неволі.

Досудовим розслідуванням встановлено, що підозрювані облаштували у приватному секторі одного з районів Одеси фіктивний реабілітаційний центр для лікування нарко- та алкозалежних людей.

Організував злочинну діяльність 33-річний мешканець Одеської області. Для забезпечення роботи «центру» він створив громадську організацію та залучив своїх знайомих. Зловмисники через веб-ресурс під виглядом примусового лікування нарко- та алкозалежних осіб приймали замовлення на викрадення конкретних людей з поміщенням їх у «реабілітаційний центр». За 30-40 тисяч гривень людину силоміць доставляли на «лікування». Замовник послуги повинен був вказати анкетні дані людини та повідомити місце її перебування.

Після отримання грошей за «пацієнтом» одразу виїжджали чоловіки спортивної статури, які примусово доставляли особу в псевдореабілітаційний центр. При цьому вони видавали себе за представників правоохоронних органів чи державних установ. Довідок про стан здоров’я «пацієнта» учасники угруповання не вимагали, медичних працівників серед персоналу центру не було.

Щомісячний платіж за подальше утримання в «центрі» становив 20-25 тисяч гривень. Викрадених людей утримували протягом тривалого часу без їхньої згоди, без жодних правових підстав та без належної медичної чи психологічної допомоги.

У бранців відбирали мобільні телефони та всі особисті речі, обмежували будь-які їхні контакти з рідними та забороняли покидати приміщення. Самі ж приміщення були облаштовані решітками, а з вікон зняті віконні ручки, щоб унеможливити будь-які спроби втечі.

У межах досудового розслідування правоохоронці задокументували факт викрадення на замовлення громадянина у Оболонському районі столиці.

Правоохоронці провели 17 обшуків на території міста Одеси, у ході яких звільнили 20 людей, яких утримували в псевдореабілітаційних центрах проти їх волі.

Під час обшуків у фігурантів вилучили підроблені посвідчення різних правоохоронних органів, травматичну та вогнепальну зброю, гранату ф1, комп’ютерну техніку, мобільні телефони, «чорнові» записи та готівку.

Наразі обвинувальний акт відносно організатора та трьох виконавців скеровано до Оболонського районного суду міста Києва для розгляду по суті.

Організатор та один із виконавців злочинів перебуває під вартою, відносно інших двох виконавців судом обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Санкція статей передбачає до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Прокуратурою у даному кримінальному провадженні, виділені в окремі кримінальні провадження матеріали досудового розслідування відносно невстановлених інших членів злочинного угрупування.

За матеріалами Київської міської прокуратури

Источник