У Києві «смотрящого» засуджено за поширення злочинного впливу, збут наркотиків і не тільки | Кримінал Києва

492

За публічного обвинувачення прокурорів Офісу Генерального прокурора організатора постачання наркотиків та сильнодіючих лікарських засобів на територію ДУ «Київського слідчого ізолятора» засуджено до 14 років 1 місяця позбавлення волі та з конфіскацією майна.

В суді прокурор довів, що обвинувачений, будучи так званим «смотрящим» за корпусними відділеннями Київського СІЗО, який отримав свій «статус» за підтримки російських «ворів в законі», організував канал постачання заборонених речовин до ізолятора. Для цього він залучив п’ятеро осіб – утриманців СІЗО та тих, що вже звільнилися з виправних установ. Вони передавали наркотичні засоби та сильнодіючі лікарські засоби шляхом «перекидів», а потім за вказівкою лідера угруповання збували їх серед арештованих. Частину отриманих від збуту наркотиків коштів витрачали на продовження злочинної діяльності.

Крім цього, у 2015 році обвинувачений, перебуваючи на одній із зупинок громадського транспорту у місті Біла Церква, наніс удар каменем в голову місцевому жителю та заволодів його майном. В подальшому від отриманих тяжких тілесних ушкоджень потерпілий помер.

Чоловіка визнано винним у розбої, нанесенні умисного тяжкого тілесного ушкодження, встановленні або поширенні злочинного впливу, незаконному виробництві, виготовленні, придбанні, зберіганні, перевезенні, пересиланні чи збуті наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, а також сильнодіючих речовин чи сильнодіючих лікарських засобів, використанні коштів, здобутих від незаконного обігу наркотичних засобів.

Досудове розслідування здійснювалося слідчими Головного слідчого управління Нацполіції за оперативного супроводу Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції України.

За матеріалами офісу Генерального прокурора України

Источник