У Києві помічники нотаріуса посвідчували документи від його імені, коли той перебував за кордоном | Кримінал Києва

317

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури викрито нотаріуса та трьох його помічників, які з його дозволу за допомогою цифрового підпису нотаріуса заходили до нотаріальних реєстрів Міністерства юстиції України та замість нього посвідчували документи.

Встановлено, що приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу з вересня 2022 року по січень 2024 року систематично виїжджав з України в напрямку Польщі та перебував за кордоном по декілька місяців.

В той же час нотаріус не бажав зупиняти свою діяльність, тож надав помічникам вказівки проводити нотаріальні дії від його імені з використанням його бланків, печатки, цифрового підпису без нього.

Загалом за період відсутності нотаріуса в Україні від його імені видано понад 2000 довіреностей, посвідчено чисельну кількість договорів, заповітів тощо.

Наразі трьом помічникам повідомлено про підозру за фактом несанкціонованого втручанням в роботу державних реєстрів, вчинених повторно та підробленні офіційних документів, які посвідчуються нотаріусом (ч. 5 ст. 361, ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 361, ч. 3 ст. 358 КК України.

Вирішується питання щодо обрання запобіжних заходів. Місцезнаходження нотаріуса встановлюється.

Слідчі дії у кримінальному провадженні тривають.

За матеріалами Київської міської прокуратури

Источник