У Києві банду «Лєшего» судитимуть за систематичний рекет, погрози та підпали, — прокуратура | Кримінал Києва

379

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури завершено досудове розслідування та скеровано на розгляд суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо організатора та 5 членів злочинної організації «Лєшего».

Згідно з матеріалами слідства, учасники злочинної організації вимагали гроші з місцевих підприємців, а в разі відмови застосовували психологічний тиск, насилля, знищували майно та погрожували фізичною розправою.

Організатор угруповання на прізвисько «Лєший» перебуває у статусі суб’єкта підвищеного злочинного впливу.

Також до складу злочинної організації входило двоє російських громадян, один з яких перебуває під санкціями РНБО, та ще троє активних учасників.

З метою вимагання у підприємця 70 тис доларів США учасники злочинної організації упродовж серпня – вересня 2021 року вчинили три підпали майна, що належить родині потерпілого, зокрема, автомобіля «Toyota Land Cruiser 200», ресторану та приміщення магазину, що здавалося в оренду.

Організатору злочинної організації загрожує покарання до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна, членам злочинної організації – до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

За матеріалами Київської міської прокуратури

Источник