Трьох киян судитимуть за організацію нарколабораторії та збут наркотиків у великих розмірах. ФОТО | Кримінал Києва

63

Прокурори Офісу Генерального прокурора скерували до суду обвинувальний акт стосовно учасників організованої групи, яка займалась незаконним виробництвом та збутом наркотиків.

Розслідуванням встановлено, що мешканець столиці у 2021 році організував наркобізнес. До своєї діяльності він залучив ще двох киян. Один з них був так званою «правою» рукою лідера угруповання — за його відсутності контролював роботу нарколабораторії, а також відповідав за збут вже готового товару. Інший — «хімік-лаборант», забезпечував виготовлення психотропів.

Вони виготовляли та збували наркотики, використовуючи засоби конспірації — постійно змінювали номера телефонів, місця розташування нарколабораторій та використовували закриті канали зв’язку. А організатор навіть змінював власні анкетні дані.

Влітку 2021 року правоохоронці встановили місце розташування нарколабораторії у приватному будинку на Київщині. Дізнавшись, що їх викрили, учасники угруповання підпалили лабораторію та тимчасово припинили злочинну діяльність. Проведена експертиза вилученого обладнання підтвердила, що там виготовляли заборонені наркотичні речовини.

Правоохоронці продовжували документувати вчинення злочинів і влітку 2022 року затримали «хіміка-лаборанта» з партією психотропів вартістю 50 понад млн грн. Чоловікові повідомили про підозру та обрали запобіжний захід – тримання під вартою. Проте, після зміни судом запобіжного заходу та внесення застави наприкінці минулого року він вийшов на свободу і разом зі своїми спільниками продовжив займатися протиправною діяльністю.

В ході спецоперації у квітні 2023 року правоохоронці затримали усіх членів наркоугруповання.

За матеріалами Офісу Генерального прокурора України

Источник