Тарас Качка: видача угорських паспортів українцям, може принести користь Україні

Радник міністра закордонних справ України Тарас Качка вважає, що українці на Закарпатті отримують угорські паспорти, щоб знайти роботу у Євросоюзі.

Українці на Закарпатті отримують угорські паспорти, щоб використовувати їх для вільного працевлаштування в Євросоюзі, а не поповнювати таким чином угорську спільноту. Про це в ефірі Громадського заявив радник міністра закордонних справ України Тарас Качка, інформує Ukr.Media.

За його словами, громадяни України з другим угорським паспортом не використовують його для того, щоб жити в Угорщині. Вони швидше працевлаштовуються в тих країнах ЄС, де для українців ринок праці важко доступний — це Франція, Нідерланди тощо.

Крім того, Качка сказав, що Угорщина перебуває в Європарламенті на межі того, що її можуть позбавити права голосу в ЄС через недотримання фундаментальних прав.

"Тому ця ситуація може навіть грати на користь Україні", — вважає він.

Як повідомлялося, 19 вересня з'явилося відео, на якому зафіксовано момент видачі громадянам України у консульстві Угорщини в Берегові угорських паспортів. Процедура супроводжувалася келихом шампанського на честь отримання другого громадянства та інструкціями — не повідомляти про отримання документів українській владі. При цьому громадяни України вголос присягали на вірність Угорщині.

Після опублікованого відео міністр закордонних справ України заявив про можливість висилки консула Угорщини. У свою чергу міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що після скандалу через оприлюднення відео угорці можуть вдатися до нових кроків з метою уповільнення інтеграції України в ЄС.