Таємні операції: НБУ буде анонімно підтримувати гривню

Відтепер державний регулятор в особі Національного банку України буде визначати форму інтервенції в залежності від ситуації на валютному ринку.

Про це сказано в повідомленні, опублікованому на офіційному ресурсі Нацбанку.

НБУ нагадав, що стратегія регулятора передбачає можливість здійснювати валютні інтервенції в чотирьох формах — валютний аукціон, інтервенція за єдиним курсом, інтервенція за кращим курсом та адресна інтервенція. При цьому раніше пріоритетною формою здійснення валютних інтервенцій був валютний аукціон. «Однак інші форми валютних інтервенцій також підтвердили свою ефективність, зокрема, для оперативного втручання в незначних обсягах», — йдеться в повідомленні.

Також Національний банк планує найближчим часом перейти до здійснення валютних інтервенцій з використанням Matching — нового функціоналу для укладення угод в торговельно-інформаційних системах (Bloomberg, Thomson Reuters і т.п.).

«Основною перевагою проведення валютних інтервенцій через функціонал Matching є анонімність. Котирування всіх учасників функціоналу, в тому числі Національного банку, виставляються анонімно, і учасники угоди з купівлі-продажу валюти отримують інформацію про контрагента тільки після укладення угоди », — йдеться в повідомленні.