Судитимуть колишнього українського військового за сприяння у викраденні дітей окупантами | Кримінальні новини

31.05.2023 13:30

Ювенальні прокурори Офісу Генерального прокурора скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишнього українського військовослужбовця за фактом вчинення державної зради та порушення законів і звичаїв війни.

Слідством встановлено, що обвинувачений проходив службу у військовій частині Збройних Сил України з дислокацією у місті Севастополь. У лютому 2014 року він перейшов на бік ворога.

Під час широкомасштабного вторгнення спільно з військовими формуваннями рф він перетнув державний кордон України та брав безпосередню участь у збройній агресії на території села Хочева Вишгородського району Київської області.

У березні 2022 року спільно з трьома російськими військовими обвинувачений незаконно затримав двох жителів окупованої території. Один із затриманих – неповнолітній. Погрожуючи вбивством та нанесенням тілесних ушкоджень, потерпілих перевезли до республіки білорусь.

Неповнолітнього хлопця було поміщено до дитячого будинку в місті мозирь, а іншого потерпілого переправлено на територію рф.

Наразі дитину вдалося повернути додому.

Спеціальне досудове розслідування здійснювалося Головним слідчим управлінням Національної поліції України.

За матеріалами Офісу Генерального прокурора України

Источник