Столичним діячам культури та мистецтва збільшать довічні стипендії

Київська міська рада удосконалити підхід та процедури визначення кандидатів на призначення щорічних та довічних стипендій діячам культури та мистецтва та збільшила розмір грошових виплат.

Про це повідомляє пресслужба мерії.

За словами депутатки Київської міської ради, голови постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторії Мухи, з 2024 року 27 довічні та щорічні стипендії виплачуватимуться щомісячно у розмірі мінімальної заробітної плати.

У столиці щорічну стипендію отримають 27 видатних діячів, творчість яких має вагомий внесок у розвиток сфери культури та мистецтва, а довічну стипендію – 27 діячам культури та мистецтва, які досягли сімдесятирічного віку. Це сприятиме розвитку культурної та мистецької сфери, піднесенню її престижу та визнанню професійних здобутків лауреатів. Крім цього, розширено коло суб’єктів, які можуть подавати кандидатури, а також оновлено порядок формування комісій з питань призначення щорічних та довічних стипендій”, – уточнила вона.

Висунення кандидатів на призначення щорічної та довічної стипендії зможуть здійснювати заклади культури, творчі спілки, центри, фонди, асоціації та інші громадські організації у сфері культури. А затвердженням кандидатів – комісії з призначення щорічних та довічних стипендій, до складу якої увійдуть представники громадської ради при виконавчому органі Київської міської ради – Київській міській державній адміністрації.

Джерело