Столичні підприємці анонсують безстрокову акцію протесту проти демонтажу засобів пересувної торгівлі

Столичні підприємці анонсують безстрокову акцію протесту проти демонтажу засобів пересувної торгівлі

У понеділок, 20 березня, столичні підприємці розпочнуть безстрокову акцію протесту під стінами КМДА. Представники малого бізнесу вимагатимуть дотримання домовленостей між ними та владою Києва у питанні легалізації засобів пересувної дрібнороздрібної торгівлі – мобільних кав’ярень, крамниць “на колесах” тощо. Мітинг було анонсовано після того, коли КП “Київблагоустрій” демонтувало деякі з таких об’єктів.

Як стало відомо , 20 березня 2023 року біля Київської міськдержадміністрації (КМДА) розпочнеться безстрокова акція протесту столичних підприємців, які здійснюють свою діяльність в об’єктах пересувної вуличної торгівлі.

Анонс цього заходу на своїй сторінці в Facebook розмістив голова “Асоціації мобільних кав’ярень” Олексій Бусаєв.

«Під час заходу будуть використовуватися інформаційні банери та автомобілі, з яких реалізовуватиметься кава, продукти харчування тощо з метою збору коштів та передачі їх на потреби бійців ЗСУ, що перебувають на фронті», – уточнюється в повідомленні стосовно цієї акції протесту, яке “Асоціація мобільних кав’ярень” направила міському голові Києва Віталію Кличку.

Мета даної акції – привернення уваги до дій міської влади, які можуть знищити цілу галузь бізнесу в Києві. Мова йде про демонтаж мобільних кав’ярень, який КП “Київблагоустрій” розпочало 14 березня 2023 року. 

Такий демонтаж засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі явно порушує домовленості між підприємцями і КМДА – підписаний Віталієм Кличко меморандум від 16 грудня 2015 року. Вказані домовленості передбачали, що місця розміщення таких торгових об’єктів чиновники повинні були легалізувати шляхом доповнення відповідного адресного переліку, а в подальшому – реалізувати на відкритих торгах. 

Підприємці вимагають встановити тимчасовий мораторій на знесення таких торговельних конструкцій, відповідне звернення до міського голови Києва Віталія Кличка також було Бусаєвим опубліковане.

Нагадаємо, це вже не перша акція київських підприємців проти дій столичної влади під час дії воєнного стану. 

Зокрема, 15 серпня минулого року у Києві відбувся автопробіг “проти знищення малого бізнесу”. Його організували підприємці, які провадять свою діяльність у тимчасових спорудах (ТС, кіоски, МАФи). Таким заходом вони хотіли привернути увагу тодішнього голови Київської міської військової адміністрації Миколи Жирнова та вищого керівництва держави на чергове напруження відносин між владою міста та “кіоскерами”. 

Серед іншого, підприємці вказували на те, що скандальне рішення столичної влади про демонтаж майже сотні кіосків біля станцій метро є неповагою до української армії: наразі чимало власників ТС воюють у гарячих точках, а переважна більшість тих, хто залишився в Києві, допомагають військовим у якості волонтерів.

Источник