Сприяв ворогові у викраденні українського збіжжя — судитимуть окупаційного керівника Херсонського порту | Кримінальні новини

13.06.2024 14:00

За процесуального керівництва Херсонської окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя обласного центру за фактом пособництва державі-агресору.

Слідством встановлено, що обвинувачений у червні 2022 року, наказом «губернатора» Херсонської області Сальдо був призначений «директором» захопленого Херсонського морського торговельного порту.

На псевдопосаді чоловік приступив до виконання вказівок окупаційної влади щодо проведення інвентаризації захопленого об’єкта та взяття майна українського порту «на баланс».

Восени того ж року у супроводі озброєних окупантів підозрюваний вдерся на територію місцевого комбінату хлібопродуктів, взявши підприємство під «контроль».

Сприяючи загарбникам у масовому розкраданні сільськогосподарських культур з тимчасово окупованої території Херсонщини, фігурант організував вивезення зерна ячменю до підконтрольних рф територій. Таким чином окупанти викрали та переправили майже 3 тис. тонн української агропродукції.

Спеціальне досудове розслідування здійснювалося ХРУП ГУНП в Херсонській області. 

За матеріалами Херсонської обласної прокуратури

Источник