Дослідження вчених.
Вчені з Інституту епідеміології та охорони здоров'я Університетського коледжу Лондона (Великобританія) вивчили дані людей похилого віку та виявили зв'язок короткого сну та депресії, інформує Ukr.Media.
Дослідники використовували генетичні дані та інформацію про стан здоров'я (тривалість сну та симптоми депресії) 7146 британців, чоловіків та жінок віком 50 років і старше.
Учасники спали в середньому по сім годин на добу. Більше 10% випробуваних спали менше п'яти годин на добу на початку дослідження. Пізніше цей показник зріс до 15%. Частка учасників, класифікованих як "мають депресивні симптоми", збільшилася приблизно на три пункти — з 8,75 до 11,47%.
Експеримент дозволив дійти висновків, що генетична схильність до короткого сну тісно пов'язана з виникненням депресії протягом середнього періоду 8 років.
Вчені встановили, що люди, які сплять по п'ять годин або менше, в 2,5 рази частіше страждають від симптомів депресії, тоді як люди з симптомами депресії на третину частіше страждають від короткого сну.
Дослідники також виявили зв'язок між тривалим сном та розвитком симптомів депресії: в учасників, що сплять понад 9 годин, ймовірність розвитку депресивних симптомів була в 1,5 рази вищою, ніж у тих, хто спить у середньому по 7 годин.
Оставьте ответ