Штраф від забудовників і банків: як урятуватись?


Штраф від забудовників і банків: як урятуватись?

Редакція сайту може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану в розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги». 

Броварський адвокат Роман Сімутін радить, як не потрапити в халепу з пенями і штрафами від забудовників або банків.

Ви купили в розстрочку майнові права на квартиру в новобудові, а з початком війни виїхали з дітьми за кордон. Безробітні, зате з прихистком і грошовою допомогою від країни перебування.

Аж раптом приходить лист: ви винні певну суму. Вразі прострочення платежу, вам нарахують пеню в розмірі подвійної ставки НБУ (нині 25%) та штраф – 10% від суми прострочення. У листі також пишуть про форс-мажорні обставини для забудовника та додають фразу: «після закінчення воєнного стану до вас будуть застосовані всі вищезазначені штрафні санкції у повному обсязі».

Якщо ви подумали, що форс-мажор розповсюджується і на вас – маєте рацію, але 90% покупців таки припускаються однієї помилки.

Про що варто пам’ятати

Форс-мажор не застосовується автоматично, його потрібно довести. Тобто слід повідомити забудовника чи банк про те, як саме війна вплинула на виконання ваших зобов’язань. Зокрема, ви були вимушені виїхати за кордон, втратили роботу, дохід і т. п.
Якщо ж цього не зробити, а лист «щастя»  вже прийшов – позитивного завершення історії може й не бути.

Правда все ж буде за вами. Проте, як свідчить практика, частина людей потрапляє на цей хитрий «гачок», а іншій вдасться добитися позитивного завершення справи за допомогою юриста.

Джерело