Що таке зимовий авітаміноз та як з ним боротися

Експерти порадили їсти ріпу, хурму та квашену капусту.

Необхідні для боротьби з авітамінозом узимку продукти назвали лікарі. Вони закликали в холодний сезон їсти ріпу, хурму, квашену капусту і мандарини, інформує Ukr.Media.

Авітаміноз взимку трапляється досить часто. Багато в чому нестача вітамінів пов'язана з тим, що наше харчування в холодний період змінюється. Люди віддають перевагу ситнішій і жирнішій їжі, а кількість овочів і фруктів у раціоні скорочується…

Взимку багато хто відчуває пригніченість, зниження працездатності, сильну сонливість. Цьому сприяють негода на вулиці і короткий світловий день. Вітамінодефіцит тільки посилює ці відчуття. Брак вітамінів може супроводжуватися і зовнішніми ознаками — наприклад, на тлі дефіциту вітамінів А, Е і групи В може почати сильніше сохнути і тріскатися шкіра на руках і губах, яка і так страждає в зимовий період через вітер і холод, зазначили медики.

Фахівці наголосили: вітамінами багаті не тільки ті овочі, фрукти та ягоди, які ми звикли їсти влітку, і вартість яких у зимовий період стає надмірно високою. Користь можуть принести і сезонні осінньо-зимові продукти, але важливо з'їдати їх не менше 400 грамів на день.

Так, квашена капуста багата на вітаміни групи В, а також містить вітаміни С і К. Крім того, в ній є пробіотики, корисні для здоров'я кишкового мікробіома, від стану якого залежить здоров'я, самопочуття і настрій людини.

Під час вибору рецепта для приготування капусти або купівлі готового продукту звертайте увагу на вміст цукру та солі — оптимальні ті варіанти, де їхня кількість мінімальна.

Вітамін С і вітаміни групи В, а також залізо, калій, кальцій і фосфор містяться в ріпі. Їсти ріпу можна як у свіжому вигляді, просто почистивши і нарізавши скибочками або натерши в салат, так і в запеченому, додавши до гарнірів, порекомендували експерти.

Хурма — джерело вітамінів групи В, РР і К. Цю ягоду можна вживати у свіжому вигляді як десерт, додавати в салати, використовувати як начинку для випічки або під час приготування м'яса.

Деякі сорти хурми можуть в'язати — у цьому разі треба дочекатися її повного дозрівання або покласти в морозилку на деякий час.

У мандаринах багато вітаміну С, а також вітамінів А, РР і Е. Корисна не тільки м'якоть, а й шкірка мандаринів, у якій є флавоноїди. Шкірку можна натерти або використовувати для приготування цукатів, розповіли лікарі.

Источник