Що стане причиною збільшення витрат вугілля на ТЕС » — новости экономики Украины | Экономика

Атомна енергетика виступає важливою складовою енергетичної безпеки країни, особливо в умовах значної волатильності ринків енергоносіїв.

Екс-очільниця Міністерства енергетики України Ольга Буславець на своїй сторінці у Facebook повідомляє, що сьогодні на Хмельницькій АЕС о 04:22 ночі аварійно відключили блок №1. Реактор відключили через спрацювання диференційного захисту блочного трансформатора, причини зараз розслідуються.

Ще сьогодні планують відключити на ремонт блок №4 Запорізької АЕС, орієнтовно до 27 січня. Зараз йде зниження навантаження. 23 січня зупиняли на один день ремонту блок №3 Південноукраїнської АЕС.

«Ці події значно збільшать витрати вугілля і драматично відобразяться на їх запасах на ТЕС. Такі ситуації неодноразово відбувались, не враховувати їх самовпевнено, непрофесійно і безглуздо!», – переконана Буславець.

У зв’язку з дефіцитом вугілля в останні місяці в Україні загострилася проблема забезпеченості ТЕС твердим паливом. Уряд вчасно не сформував пакет антикризових заходів для своєчасного поповнення запасів вугілля на підприємствах теплоенергетики.

Економіст

Источник