«Шкільний вулик» у Калиті: в Україні з’явилася перша філія соціального шкільного підприємства

Війна – не привід зупиняти життя, тож попри непрості безпекові реалії, волонтери Київщини продовжують працювати над реалізацією ініціатив, орієнтованих на виховання підростаючого покоління. Одна з них стартувала 1-го липня в Калитянській ОТГ. Там створюють першу в Україні філію соціального шкільного підприємства «Шкільний вулик».  Задумку втілюватимуть у життя волонтери громадської організації «Наші кроки», а також учні Заворицького НВК та Калитянської ЗОШ.

Минулого року на базі Заворицького НВК створили соціальне шкільне підприємство у вигляді пасіки. Нині ж діти разом із волонтерами вирішили масштабувати своє виробництво та поширити практику вивчення основ пасічникування не лише серед школярів села Заворичі, але й Калити.

З цією метою на території Калитянської ЗОШ планується облаштувати місце, де встановлять спеціальний апі-будиночок. Із його допомогою та під керівництвом досвідченого місцевого пасічника, учні Калитянської ЗОШ матимуть можливість не лише вчитись основам пасічникування та реалізовувати власну медову продукцію, але й надавати послуги з апітерапії – лікувального сну на бджолах. Останнє, як відомо, особливо сприяє нормалізації артеріального тиску, очищає бронхи, покращує імунітет та заспокоює психіку.


«Шкільний вулик» у Калиті: в Україні з’явилася перша філія соціального шкільного підприємства

Такий вигляд наразі має територія, де  має бути шкільне підприємство


«Шкільний вулик» у Калиті: в Україні з’явилася перша філія соціального шкільного підприємства

Ось так виглядатиме шкільне підприємство

Частину коштів, у сумі понад 60 тис. грн, для реалізації відповідної ініціативи активістам вдалося зібрати в рамках минулорічної краудфандингової кампанії. Ще частину  –  50 тис. грн, проєкт отримав як один із переможців конкурсу «Краудфандінг для соціального підприємництва», що проводив Міжнародний фонд «Відродження» в рамках проєкту «EU4USociety» у співпраці з Європейським Союзом.

Соціальна складова роботи шкільного підприємства полягатиме в наданні безкоштовних годин для апітерапії пенсіонерам та учасникам бойових дій. Решта зароблених учнями коштів спрямовуватиметься на функціонування самого шкільного підприємства та підтримку дозвілля шкільного самоврядування.

Сам проєкт втілюватиметься в декілька етапів.

Липень:

  •  формування команди проєкту з учнів Калитянської ЗОШ, навчальні тренінги з основ пасічникування, специфіки роботи соціальних шкільних підприємств;
  • підготовка місця для майбутнього проєкту на території Калитянської ЗОШ: встановлення огорожі території, прибирання, благоустрій;
  • виготовлення, доставка і встановлення апі-будиночка.

Серпень:

  •  заселення бджолосімей, практичні заняття з основ пасічникування;
  • ознайомчі відвідини та вивчення особливостей функціонування приватних апі-будинків у межах Калитянської ОТГ;
  •  початок надання послуг із апітерапії на території Калитянської ЗОШ;
  • рекламна кампанія з просування нових послуг соціального шкільного підприємства.

Вересень:

  • практичні заняття з основ пасічникування;
  • майстер-класи щодо виготовлення декоративних прикрас та інших виробів із продуктів бджільництва і їх реалізація учасниками підприємства;
  • надання послуг із апітерапії на території Калитянської ЗОШ.

Жовтень:

  •  реалізація зібраної медової продукції;
  • надання послуг із апітерапії на території Калитянської ЗОШ;
  • підготовка бджіл до зимівлі;
  • організаційні та фінансові підсумки роботи соціального шкільного підприємства. Все це буде поєднуватись разом із гарним настроєм, цікавим дозвіллям та пізнавальними заняттями для всіх учасників.

Активісти та школярі закликають приєднатися до втілення ініціативи всіх охочих. Час для змін настав і кожен має можливість зробити нашу країну кращою.

Джерело