САП та НАБУ викрили схему незаконного заволодіння Міжнародним аеропортом “Одеса”

САП та НАБУ викрили схему незаконного заволодіння Міжнародним аеропортом “Одеса”

Детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) за процесуального керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) повідомили про підозру у заволодінні майновим комплексом стратегічного об’єкту – КП “Міжнародний аеропорт “Одеса” та 2,5 млрд гривень доходу від його діяльності п’ятьом особам, серед яких колишній Одеський міський голова, його заступник, керівник одного з товариств з обмеженою відповідальністю (ТОВ) та двоє відомих в регіоні бізнесмени.

Про це  дізналася з повідомлення САП.

 

“Установлено, що у 2011 році група осіб, до якої входили колишній Одеський міський голова, його заступник, керівник одного з товариств з обмеженою відповідальністю та 2 бізнесмена, розробили та реалізували злочинну схему, в результаті якої майновий комплекс стратегічного об’єкту – міжнародного аеропорту перейшов з власності територіальної громади у спільну власність міста та так званих приватних інвесторів”, – сказано в релізі САП.

“В результаті дій учасників схеми, – йдеться у повідомленні, – місто повністю втратило будь-який контроль над вказаним об’єктом та не отримувало від його діяльності жодного прибутку. Натомість, особи які отримали контроль над аеропортом роками привласнювали дохід від його діяльності. Для унеможливлення повернення аеропорту у власність міста усе його майно заставили у банк для отримання кредиту, який не погашали взагалі”.

За даними слідства, місцевому бюджету Одеси було завдано збитків на загальну суму понад 2,5 млрд гривень (частина з яких, а саме 118 млн гривень, це вартість аеропорту, а інша – незаконно привласнений прибуток).

За інформацією видання “Слово і діло”, йдеться про ексмера (2010-2013 рр.) Одеси Олексія Костусєва, його ексзаступника, директора ТОВ “Одеса аеропорт Девелопмент” Олексія Кочанова та двох одеських бізнесменів – Бориса Кауфмана та Алекса Боруховича (раніше Олександр Грановський). Останні є контролерами ТОВ “Одеса аеропорт Девелопмент”, яка володіє 75% ТОВ “Міжнародний аеропорт “Одеса”.

Як інформувала , напередодні Верховний Суд відмовив ТОВ “Тедіс Україна”, яка належить бізнесмену Борису Кауфману та пов’язана з колишнім народним депутатом Андрієм Холодовим (входив у фракцію “Слуга народу”), у задоволенні касаційної скарги у справі про оскарження штрафу Антимонопольного комітету України у розмірі понад 274 млн гривень. Крім штрафу, компанія має виплатити ще і пеню, яка складає 274 млн гривень. 

Источник