Розкрадання мільйонів на ремонті ліфтів – повідомлено про нову підозру посадовцям КП «Київбудреконструкція», постачальнику та підрядникам | Кримінал Києва

146

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури повідомлено про підозру 5 учасникам організованої групи — директору КП «Дирекція з капітального будівництва та реконструкції «Київбудреконструкція», його заступнику, постачальнику ліфтів та двом підрядникам за фактами заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, вчиненим в  умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах, організованою групою.

Як встановлено слідством, службові особи комунального підприємства, організували злочинну схему, спрямовану на розтрату бюджетних коштів, виділених на капітальне будівництво та реконструкцію ліфтів у житлових будинках міста Києва.

Діючи в інтересах суб’єктів господарювання, посадовці КП укладали з ними договори підряду на проведення робіт з реконструкції ліфтів у житлових будинках міста Києва.

Підрядники, будучи між собою у змові, через підконтрольні фірми здійснювали закупівлю ліфтів та комплектуючих, після чого поставляли їх комунальному підприємству по ціні, значно вище ринкової.

В окремих випадках завищення вартості придбаних ліфтів становило більш ніж на 400 тис. грн. за одну одиницю.

Встановлені на цей час збитки складають понад 4, 3 млн гривень.

На підставі ухвал слідчих суддів за місцем роботи та мешкання осіб, причетних до протиправної схеми, правоохоронці провели понад 20 обшуків.

Раніше у вказаному провадженні повідомлено про підозру директору Комунального підприємства «Дирекція з капітального будівництва та реконструкції «Київбудреконструкція», його заступнику та керівникам двох підрядних організацій за ч. 5 ст. 191 КК України.

Санкція статті передбачає від семи до дванадцяти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Досудове розслідування триває, проводяться необхідні слідчі (розшукові) та процесуальні дії, спрямовані на повне, всебічне та неупереджене дослідження всіх обставин вчинення кримінального правопорушення, прийняття законних та обґрунтованих процесуальних рішень у розумні строки.

За матеріалами Київської міської прокуратури

Источник