Rolls-Royce, Ferrari та Lamborghini звільнили від «податку на розкіш» — ЗМІ

Фото: Вікіпедія Rolls-Royce Cullinan

Так моделі, як Rolls-Royce, Ferrari та Lamborghini відсутні в цьогорічному списку автомобілів під оподаткування.

Багато моделей автомобілів відсутні у цьогорічному переліку авто, власники яких повинні сплатити 25 тисяч гривень — так званий «податок на розкіш». У списку також містяться помилки, які можна використати як «шпаринки», щоб уникнути сплати податку. Про це йдеться в сюжеті Bihus.Info.

Транспортний податок — сплата 25 тисяч гривень на рік для власників автомобілів, яким не більше п’яти років і середньоринкова вартість яких перевищує 375 мінімальних зарплат (у 2024 році це близько 2,7 млн грн). Середньоринкова вартість розраховується за спеціальною формулою.

Список автомобілів під оподаткування готує ДП Держзовнішінформ публікується на сайті Мінекономіки.

Проте в перелік автомобілів, власники яких мають сплатити транспортний податок у 2024 році, не потрапили автівки марки Ferrari. Однак вони «найдорожчі на українському авторинку, за даними сайту auto.ria». Дві SF90 2022-го року нині продаються за 650 тис дол і 800 тис дол — дорожча була частиною колекції 25-річного мільйонера Олександра Слобоженка.

У переліку з сайту Мінекономіки також відсутні автомобілі Rolls-Royce. Автівками цієї британської марки користуються народні депутати України. На кросоверах Cullinan було помічено народних депутатів Степана Івахіва, Суто Мамояна та Геннадія Вацака. Кондитерський дім Вацака також володіє седаном Rolls-Royce Ghost та кросовером Lamborghini Urus. 

У переліку взагалі відсутні й автомобілі марки McLaren, Alpina, кілька моделей Mercedes-Benz, які по ціновому критерію мали б потрапити під оподаткування, та безліч інших.

У списку помічені помилки, які дозволяють уникати сплати податку навіть за ті автівки, які є в переліку: для трьох моделей Bentley вказано неправильні об’єми двигунів, а седани Mercedes-Maybach прописані з помилкою — MaVbach.

Нагадаємо, група Метінвест перерахувала до бюджетів усіх рівнів в Україні 14,6 млрд грн податків і зборів за підсумками 2023 року. 

Гетманцев спростував фейк про податки з переказів

Источник