Ризикуєте марно: які захворювання можна набути, нафарбувавшись чужою косметикою

3 причини ніколи не користуватися косметикою подруги.

Близькі подруги часто обмінюються олівцями, тушшю, пудрою і навіть помадою, не замислюючись про наслідки, до яких це може призвести. Чому користуватися косметикою іншої людини може бути вкрай небезпечно, інформує Ukr.Media.

Небезпечні антибіотикостійкі інфекції

Через предмети косметики можна заразитися дуже небезпечними, навіть загрозливими для життя інфекціями. Саме це трапилося з австралійкою Джо Гілхріст, яка в день Валентина використовувала пензлик для макіяжу своєї подруги, у якої була стафілококова інфекція на шкірі. Інфекція, стійка до лікування антибіотиками, через пензлик проникла в організм Джо і вразила її хребет, назавжди прикувавши її до інвалідного крісла і позбавивши можливості керувати своїм кишківником і сечовим міхуром. За словами лікарів, якби ці бактерії потрапили в її мозок, вона б померла, а якби вони опинилися в кінцівках, їх довелося б ампутувати.

Інфекції очей

Випадки на кшталт того, що стався з Джо, зазвичай рідкісні. Але дуже часто дівчата, які користуються чужою косметикою, підхоплюють інфекції очей. Очі людини не мають захисного шару, який є у шкіри, і тому інфекції з легкістю проникають в очі й можуть спричинити безліч проблем. Ці інфекції, до речі, можуть також стати причиною утворення болючого ячменю.

Прищі та вугрі

Коли хтось використовує косметичний пензлик, бактерії зі шкіри переходять на нього. Якщо ви потім використовуєте той самий пензлик, бактерії, що знаходяться на ньому, перейдуть і на вашу шкіру та очі. У кращому разі це може призвести до появи прищів і вугрового висипу на обличчі та в зоні очей. У гіршому — може повторитися історія Джо. Таким самим шляхом можна заразитися грибковою інфекцією, а також підхопити який-небудь вірус, наприклад, вірус грипу.

Источник