Реабілітація після інсульту: основні правила

Інсульт є небезпечною патологією. Навіть переживши його, пацієнт постійно схильний до численних ризиків. Реабілітація після інсульту повинна проводитися під пильним контролем фахівців. Відновлення нерідко займає багато часу – до кількох років.

Сутність проблеми

Під час інсульту припиняється постачання кров’ю певної частини мозку. У результаті патологічного стану клітини гинуть.

Те, які органи уражаються при цьому, залежить від локалізації ділянки, позбавленої кровопостачання. Людина може втратити:

  • Рухливість кінцівок.
  • Здатність до координації рухів.
  • Можливості мови, слуху, пам’яті тощо.
  • Здатність регулювання сечовипускання та дефекації.

Після інсульту людина інколи змінюється до невпізнання, набуває невластивих їй рис характеру і поводиться не так, як раніше.

Нерідко хворі перестають контролювати власні емоції, не можуть логічно мислити. Безумовно, все це позначається на загальному стані особистості.

Основні принципи реабілітаційних заходів

Відновлення після інсульту в центрі Result включає комплекс психологічних, медичних, соціальних і педагогічних процедур.

Хворого належить адаптувати в суспільстві, заново навчити самостійного життя та самообслуговування.

Відновлення рухових здібностей

Повернення рухової здатності дає змогу людині почати самостійно обслуговувати себе.

Основою етапу реабілітації є кінезіотерапія, а саме контроль за рівновагою, покращення рухливості суглобів, м’язової сили. Вправи слід починати робити з перших же днів. Згодом комплекс ускладнюється.

По суті, пацієнт заново вчиться ходити, тримати ложку під час їжі, вмиватися та чистити зуби, одягатися, користуватися туалетом, приймати душ тощо.

Відновлення мовлення

Мовленнєвий апарат реабілітується тривалий час. Нерідко після інсульту хворий не тільки втрачає здатність розмовляти сам, а й не розрізняє мову інших людей.

Відновлення мови після інсульту спрямоване на активізацію нервових клітин. Важливо змусити їх знову виконувати втрачені функції.

Заняття з пацієнтом проводяться регулярно і навіть за відсутності вираженого прогресу. Вправи починаються з вимови простих звуків і складів.

Реабілітація пам’яті

У цьому напрямі реабілітації після інсульту також проводиться тривала комплексна робота. Адже хворий може втратити здатність як до оперативної, так і до подієвої пам’яті.

Сучасний центр нейрореабілітації

В центрі Result комплексне відновлення пацієнтів після перенесеного інсульту можливе на будь-яких етапах, навіть у найважчих станах.

Лікарі-реабілітологи здійснюють постійний моніторинг ефективності всіх процесів. За потреби програму коригують, залучають фізіотерапевтів, фахівців ЛФК, логопедів, урологів, нейропсихологів тощо.