Рашисти розстріляли колону волонтерів поблизу Чернігова, є загиблі та поранені | Криминал

31.03.2022 18:45

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявляє, що російські війська розстріляли колону волонтерів поблизу Чернігова, унаслідок чого одна людина загинула, четверо тяжко поранені. Про це пише Інтерфакс-Україна.

«Російські бойовики розстріляли колону волонтерів під Черніговом. П’ять автобусів потрапили під прицільний вогонь ворога, коли намагалися проїхати в оточене місто, щоб евакуювати людей. В автобусі перебували лише цивільні волонтери. Внаслідок обстрілу одна людина загинула, чотирьох важко поранено», — написала Денісова у фейсбуці.

Вона зазначила, що одному з автобусів вдалося вирватися на пробитих шинах, але водія поранено, його доправили до лікарні.

«Рашисти не дають щонайменшої можливості вивезти мирне населення з блокованого Чернігова, фактично тримаючи десятки тисяч людей як заручників, без їжі, води, тепла. Водночас щодня прицільно обстрілюючи житлові квартали з важкої артилерії», — поскаржилась омбудсмен.

Вона наголосила, що такі дії є черговим воєнним злочином та злочином проти людяності російських військ згідно зі статтями 7 та 8 Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

«Звертаюся до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну та експертної місії, створеної державами-учасницями ОБСЄ відповідно до Московського механізму, врахувати ці факти вчинення РФ воєнних злочинів і злочинів проти людяності та порушень прав людини в Україні», — заявила Денісова.

Источник