Радник Зеленського назвав планові реформи у разі перемоги

У команді Зеленського перерахували першочергові реформи.

Команда кандидата в президенти Володимира Зеленського у разі його перемоги на виборах має намір відразу ж почати реформи тих галузей і систем, зміни в яких були тільки імітовані, інформує Ukr.Media.

Про це сказав радник Зеленського екс-міністр фінансів Олександр Данилюк на Free market road show.

"Звичайно, треба буде почати з того, щоб ті реформи, які насправді були просто імітовані, щоб зробити їх по-справжньому. Які вони? Перше — це судова реформа. Ми на наступному тижні представимо наше бачення", — сказав він.

За словами Данилюка, у них є кілька рішень, які дозволять "поставити все з голови на ноги".

"Почнемо з Верховного Суду і Апеляційного суду", — додав він.

Також команда Зеленського буде подавати законопроекти щодо нового податкового кодексу і кодексу про працю, щоб зробити "законодавство в цих сферах ліберальним".

За словами Данилюка, зараз вони виходять "на фінішну пряму по цих напрямках".

"Наступне — це перезапуск антикорупційної інфраструктури, яка, на жаль, не працює, вона політично залежна. Дуже сподіваюся, що Антикорупційний суд не доведеться створювати формально Зеленському, а це зробить Порошенко. А він мав це зробити ще минулого тижня", — сказав Данилюк.

На його думку, при наявності політичної волі Антикорупційний суд вже сьогодні міг би приймати перші рішення.

"Я впевнений, що ці рішення і перші посадки відбудуться незабаром після зміни керівництва країни", — сказав радник Зеленського.

Також, за його словами, команда працюватиме над створенням інституту фінансових розслідувань і над тим, щоб зменшити тиск правоохоронних органів на бізнес.

Він додав, що спроби реформувати старі інститути — прокуратуру, суди, СБУ, Державну фіскальну службу — закінчилися провалом.

"Тому є єдиний підхід, до якого нам доведеться вдатися, це старий підхід революції: "до підстави, а потім" (цитата з міжнародного пролетарського гімну "Інтернаціонал" "Весь світ насилля ми зруйнуємо До підстави, а потім Ми наш, ми новий світ побудуємо, — Хто був нічим, той стане всім", — ред). Інше не працює. Тому наш підхід до реформування і ГПУ, і всіх органів, які я перерахував, — це буде: викорінити повністю цей вірус корупції і старих підходів. І керувати ними (цими органами — ред.) повинні люди, які вийшли не з системи", — підсумував Данилюк.

Нагадаємо, до 2-го туру президентських виборів кандидат у Президенти України, голова політичної партії «Слуга народу» Володимир Зеленський візьме участь у 2 концертах телевізійного гумористичного шоу «Ліга сміху» Студії «Квартал 95».