Рада Європи стала першою міжнародною організацією, яка виключила росію зі свого складу, — Зеленський

Рада Європи стала першою міжнародною організацією, яка виключила росію зі свого складу, - Зеленський

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з Генеральним секретарем Ради Європи Марією Пейчинович-Бурич. Глава держави відзначив швидке й ефективне реагування Ради Європи на агресію росії проти України та виключення країни-агресора із цієї організації.

Про це стало відомо з повідомлення Офісу президента.

Підписуйтесь на “КиївВладу”  

“Хочу подякувати за те, що Рада Європи стала першою міжнародною організацією, яка виключила росію зі свого складу за її дії”, – зазначив президент.

Володимир Зеленський обговорив з Марією Пейчинович-Бурич конкретні шляхи підтримки України з боку Ради Європи . Сторони торкнулися, серед іншого, ініціатив щодо створення групи юридичних експертів, які надаватимуть сприяння Офісу Генерального прокурора, а також започаткування нової онлайн-платформи Cities4Cities для підтримки місцевих громад в Україні.

Одним з ключових питань – є захист прав людини на тимчасово окупованих територіях. У цьому зв’язку було обговорено шляхи моніторингу ситуації з боку Ради Європи.

Слідкуйте за “КиївВладою”

“Усі грубі порушення прав людини російською окупаційною адміністрацією на тимчасово окупованих територіях України мають фіксуватися й надалі – каратися”, – наголосив глава держави.

Президент окремо закликав Раду Європи докласти всіх можливих зусиль для того, щоб зупинити незаконну депортацію росією громадян України з тимчасово окупованих районів і зон бойових дій, а також спільно з іншими міжнародними партнерами забезпечити вивезення українців з території країни-агресора.

Источник