Путін вирішив молитися на Трампа, і домолився, – Портников

"Великої угоди" між Росією і США не буде. Для домовленостей між ними недостатньо симпатій і емоцій, потрібні також спільні інтереси і цінності Володимира Путіна спільно з РФ, яких нема.

Таку думку виклав політичний оглядач Віталій Портников у своїй статті.

За його словами, це продемонстрували сто днів президентства у США Дональда Трампа. А симпатії, які Трамп висловлював під час президентської кампанії у США щодо Володимира Путіна – свідчили про його політичну недосвідченість.

На думку політолога, на президентських виборах у США главі Кремля треба було "молитися" на конкурента Трампа Хілларі Клінтон. Адже вона є частиною команди президента США Барака Обами, яка дозволила Путіну "стати тим, ким він став".

А він вирішив молитися на Трампа. І домолився. Співробітники Трампа спілкувалися з російськими чиновниками – і ми тільки згодом дізнаємося про справжні масштаби цих контактів. Але чому це повинно було стати міцним фундаментом для будівництва нових американо-російських відносин?
– наголосив Портников.

Про те, що очікування Путіна щодо Трампа не були виправдані – довів обстріл США по авіабазі військ Башара Асада у Сирії. Дональд Трамп показав, що може діяти рішуче, впевнено і жорстко.

"У Москві своєї лютості не могли приховати ні сам Путін, ні його дипломатичний Санчо Панса, незграбно хамовитий Сергій Лавров. А кавалер російського ордена Дружби Рекс Тіллерсон, від якого очікували нормалізації відносин Росії і США і підготовки горезвісної "великої угоди", виявився державним секретарем, який найбільш жорстко розмовляв з кремлівськими хуліганами з часів Рональда Рейгана (президент США з 1981-1989 рр., – "24"), – підкреслив Віталій Портников.

За словами політолога, "великої угоди" між Росією і США не буде, як і не буде навіть заморожування контактів на рівні адміністрації Барака Обами. Натомість буде конфронтація, для якої є всі підстави.