Прослуховування та незаконне стеження – посадовцю Київського главку поліції повідомлено про підозру | Кримінал Києва

490

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури викрито та повідомлено про підозру заступнику начальника одного із відділів Головного управління Нацполіції в м. Києві, який за грошову винагороду надавав стороннім особам інформацію про телефонні з’єднання абонентів мобільного зв’язку, організовував візуальне спостереження за громадянами та їх прослуховування.

За даними слідства, підозрюваний, вступивши у змову із співробітниками, які здійснюють оперативно-технічні заходи в органах та підрозділах Національної поліції, за винагороду у розмірі 300 доларів США надавав стороннім особам інформацію про телефонні з’єднання окремих абонентських номерів та їх переміщення.

Також він організовував незаконне стеження за громадянами та їх прослуховування.

Вартість послуг щодо здійснення спостереження за особою та прослуховування складала 500 доларів США за добу. Загалом задокументовано отримання підозрюваним неправомірної вигоди на суму понад 6 тис доларів США.

Правоохоронцю інкриміновано одержання неправомірної вигоди службовою особою, порушення таємниці телефонних розмов та шахрайство (ст. 368, 163 та 190 КК України).

Наразі тривають невідкладні слідчі дії для встановлення всіх обставин протиправної діяльності та притягнення до відповідальності інших осіб, у тому числі серед правоохоронців, які до неї причетні.

Досудове розслідування здійснюється співробітниками територіального управління ДБР, розташованого у м. Києві.

За матеріалами Київської міської прокуратури

Источник