Проїзд учнів у броварських маршрутках: проблема залишається. Як вирішити?

До редакції «Трибуни-Броварів» продовжують надходити скарги про відмову водіїв маршрутних таксі перевозити броварських школярів на пільгових умовах, хоча з початку вересня на безкоштовний проїзд мають право учні всіх броварських ліцеїв (шкіл). Варто тільки показати учнівський квиток водію громадського транспорту. А що робити, якщо навчальний заклад не видає дитині учнівський квиток?

«Наша школа не видає квитки, тільки довідки про навчання. А водії маршруток відмовляються враховувати цю довідку та вимагають від учнів гроші за проїзд», – повідомила «Трибуні-Броварів» мама учня однієї з приватних шкіл міста.

З її слів, в школі їй пояснили, що учнівські квитки зараз нікому не видають, бо закриті електронні системи.

«У маршрутці я відстояла своїх дітей, бо ми мали довідки про навчання в школі, але в громадському транспорті був хлопчик віком близько 8 років, який їхав без батьків. Водій накинувся на нього та довів дитину до сліз», – розповідає жінка.

Також вона наголосила, що постійні конфліктні ситуації з цього приводу в неї виникають із водієм маршрутки «Київ–Калинівка».

Ситуацію «Трибуні-Броварів» прояснила заступниця міського голови Лариса Виноградова.

«Ті діти, які отримали раніше учнівські квитки, вони їх мають. Нових учнівських квитків закупити ми не можемо, бо 590-та постанова Кабміну не дозволяє їх проплатити», – зазначила Лариса Миколаївна.

З її слів, деякі директори ліцеїв (шкіл) самостійно друкують на папері про те, що дитина навчається в їхньому навчальному закладі.


Проїзд учнів у броварських маршрутках: проблема залишається. Як вирішити?

Також вона наголосила, що на нараді міського голови та перевізників вирішили безкоштовно возити дітей у навчальний час без учнівських квитків та будь-яких довідок.

«Якщо водій маршрутного таксі бачить, що дитина може бути учнем, то він не має права вимагати від неї будь-яких документів, які засвідчують, що він школяр», – підкреслила Лариса Виноградова.

Ця домовленість стосується тільки броварських перевізників, вказала заступниця міського голови.  Навіть не стосується сіл, що входять у Броварську ОТГ –  Требухів і Княжичі.

Зі слів заступниці міського голови, в цих селах сільські ради оплачують учнівський проїзд та видають учням спеціальні талони.

Якщо все ж виникають проблеми з перевезенням учнів на території міста Бровари, Лариса Виноградова радить обов’язково звернутися в Контакт-центр за телефоном 6-11-11 та повідомити, коли саме, де саме та з яким перевізником трапився даний конфлікт. Винні водії обов’язково понесуть за це відповідальність, наголосила Виноградова.

Нагадаємо, що 6-го вересня міський голова Ігор Сапожко у відео, опублікованому на своїй сторінці в Телеграмі, повідомив про безкоштовний проїзд учнів у місті. За винятком – суботи і неділі. І діятиме така акція до закінчення воєнного стану. Таких домовленостей вдалося досягнути з перевізниками і підписати Меморандум, зазначив мер.

ФОТО – Андрій Захарченко

Джерело