Прийнято Програму соціально-економічного та культурного розвитку Київської області на 2023 рік

Прийнято Програму соціально-економічного та культурного розвитку Київської області на 2023 рік

Вчора, 23 грудня, відбулося пленарне засідання позачергової п’ятнадцятої сесії Київської обласної ради. На засіданні депутати розглянули 23 питання порядку денного. Серед них – проекти рішень обласних та цільових програм, що стосуються забезпечення оборони і захисту, громадської безпеки Київщини, національно-патріотичного виховання, відбудови пошкоджених об’єктів критичної інфраструктури, питання соціальної, медичної та культурної сфер тощо.

Про це, як передає , йдеться в повідомленні пресслужби Київської обласної військової адміністрації (КОВА). 

 

Зокрема, депутати внесли зміни до Київської обласної програми “Здоров’я Київщини” на 2021-2023 роки”. Програма передбачає фінансування поточних видатків лікарень, розробку проектно-кошторисної документації, облаштування системи протипожежної сигналізації приміщень медустанов, оновлення та зміцнення матеріально-технічної бази  закладів охорони здоров’я області в умовах реформування галузі.

Підтримані і проекти рішень КОР до програм, що відносяться до забезпечення оборони і захисту, громадської безпеки Київщини.

А саме:

  •  “Про внесення змін до Програми організації територіальної оборони у Київській області на 2021-2023 роки”;

  •  “Про внесення змін до Обласної комплексної програми забезпечення правопорядку та публічної безпеки у Київській області на 2022-2024 роки “Безпечна Київщина””;

  •  “Про внесення змін до обласної цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2018-2023 роки”.

  • Також депутати розглянули та проголосували зміни до інших програм, зокрема: “Про внесення змін до програми розвитку інформаційного простору Київської області на 2021-2024 роки”; “Про внесення змін до Програми підтримки та розвитку молоді Київської області на 2022-2025 роки “Молодь Київщини”; “Про внесення змін до Програми розвитку туризму Київської області на 2021-2023 роки”; “Про внесення змін до Програми відновлення приватних будинків, зруйнованих внаслідок бойових дій на території Київської області на 2022-2023 роки”; “Про внесення змін до Програми розвитку автомобільних доріг у Київській області на 2020-2022 роки”.

    Депутати більшістю голосів затвердили проекти рішень та інших програм, таких як Програма охорони довкілля та раціонального використання природних ресурсів Київської області на 2023-2026 роки та Програма розвитку міжнародного співробітництва Київської області на 2022-2025 роки.

    Крім того, на сесії затвердили Програму соціально-економічного та культурного розвитку Київської області на 2023 рік.

    Програма підготовлена з урахуванням наслідків збройної агресії російської федерації, зокрема значних руйнувань інфраструктури, економічних втрат, та нових викликів сьогодення через складну ситуацію в економічній, енергетичній сферах.

    Вона визначає нові пріоритети соціально-економічного розвитку в наступному році:

  • Створення умов для безпечної життєдіяльності населення, здійснення заходів цивільного захисту, забезпечення оборони, громадської безпеки;

  • Відбудова зруйнованих та пошкоджених об’єктів енергетичної, житлово-комунальної, соціальної, інженерної, дорожньої інфраструктури;

  • Розвиток національно-патріотичного виховання, підтримка молоді, надання якісних освітніх, медичних послуг, послуг соціального захисту, у тому числі для ВПО;

  • Стимулювання впровадження в області новітніх енергоефективних технологій та енергозберігаючих заходів;

  • Забезпечення продовольчої безпеки регіону;

  • Відновлення економічного потенціалу та підвищення конкурентоспроможності економіки регіону.

  • Всього наступного року на Київщині передбачається реалізація заходів 34 обласних програм, виконання яких заплановано Програмою соціально-економічного та культурного розвитку Київської області на 2023 рік.

    Нагадаємо, КОВА оприлюднила список де на Київщині внутрішньо переміщені особи (ВПО) можуть отримати гуманітарну допомогу. Опорні гуманітарні штаби функціонуватимуть в Броварському, Білоцерківському, Бучанському, Бориспільському, Вишгородському, Фастівському та Обухівському районах Київщини.

    Источник