Президент Зеленський зустрівся з новопризначеним міністром закордонних справ Великої Британії Кемероном (фото; відео)

Президент Зеленський зустрівся з новопризначеним міністром закордонних справ Великої Британії Кемероном (фото; відео)

Президент Володимир Зеленський провів зустріч у столиці з новопризначеним міністром Великої Британії Девідом Кемероном. На зустрічі були обговорені питання посилення української системи ППО, роботу альтернативного “зернового коридору”, а також питання вступу України до НАТО. 

Про це стало відомо з повідомлення на Офіційному інтернет-представництві Президента України Володимира Зеленського. 

 

“Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із новопризначеним державним секретарем у закордонних справах, справах Співдружності націй та розвитку Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії Девідом Камероном, який перебуває в Україні з візитом”, – йдеться в повідомленні. 

Зеленський привітав Камерона з призначенням міністром закордонних справ і подякував за те, що свій перший робочий візит на новій посаді він здійснив до Києва.

“Це дуже важливо, особливо зараз, коли світ приділяє свою увагу не лише ситуації на полі бою в Україні. Ми вдячні за непохитну підтримку України з боку Сполученого Королівства. Вдячні за теплий прийом українських громадян у Великій Британії. І раді тому, що ви приїхали в Україну”, – сказав президент.

Володимир Зеленський наголосив, що ще одним важливим пріоритетом напередодні зимового періоду є посилення української системи ППО для захисту громадян та критичної інфраструктури від російських обстрілів.

Також на зустрічі було обговорено безпекову ситуацію в Чорному морі та подальшу роботу альтернативного “зернового коридору”. Володимир Зеленський подякував британському уряду за активну підтримку функціонування цього маршруту та спільні зусилля з упровадження страхування цивільних суден, що ним проходять.

“Окрему увагу було приділено питанням євроатлантичної інтеграції нашої держави й підтримки Великою Британією вступу України до членства в НАТО”, – повідомляється на сайті президента. 

Нагадаємо, Президентка Європейської комісії (ЄК) Урсула фон дер Ляєн на пресконференції у Брюсселі сказала, що ЄК порекомендувала Раді Європейського союзу (ЄС) розпочати процес перемовин про вступ України до Євросоюзу. Рамки проведення переговорів мають ухвалити у березні 2024 року.

Источник