Президент був готовий до війни з Коломойським. Сценарій звільнення з посади

І навіть не перший місяць чекав приводу у вигляді очевидної для широких народних мас помилки державного бізнес-службовця.

Звільнення від посади губернатора Дніпропетровської області Ігоря Коломойського сталося за найм’якшим зі сценаріїв, що були, причому рішення було прийнято після майже 10-годинних переговорів Президента Петра Порошенко, глави АПУ Бориса Ложкіна, а також самого Коломойського і його бізнес-партнера Геннадія Боголюбова.

Про це пише в статті Юлія Мостова.

«Розв’язка гострої фази конфлікту сталася за найм’якшим з варіантів, що були. Стверджують, що у президента їх було три. І два невикористаних передбачали не лише ГПУшну і СБУшну облави на ряд членів команди губернатора (для чого було чимало підстав), але і серйозне (до несумісності з життям) ураження інтересів групи «Приват», — пише Мостова.

За її словами, спочатку переговорів не хотіли ні Коломойський, ні Порошенко, але тут ефективним посередником виступив Ложкін, який раніше був партнером Коломойського і Боголюбова по «Українському медіахолдингу».

Автор також вважає, що Президент був готовий до війни з «губернатором, що зарвався, і бізнес-конкурентом «і навіть» не перший місяць чекав приводу у вигляді очевидної для широких народних мас помилки державного бізнес-службовця». «Просто Порошенко не був упевнений в тому, що в разі розгортання війни з особливим губернатором, він виграє: під пальцями Коломойського — Прем’єр, міністр внутрішніх справ, рейтинговий ТБ-канал, масив украй неприємних для президента знань, батальйони, серйозний фінансовий ресурс і навіть голка життя української фінансової системи — «Приватбанк», в якому, до речі, до цього дня знаходиться багатомільйонний депозит, що належить непересічному вкладникові — Петру Порошенку», — йдеться в статті.

Мостова зазначає, що в питанні Коломойського західні партнери зайняли жорстку позицію. «Як стверджують джерела в Кабміні, після бесіди з віце-президентом США Байденом Арсеній Яценюк зрозумів, що має бути єдиним з Президентом під час вирішення проблеми Коломойського. Стверджують, що необхідність цього розуміння донесено і до міністра внутрішніх справ. За результатами багатогодинних переговорів одна із сторін пропонувала підписати якийсь документ про досягнуті домовленості. Але все ж домовленості залишилися в усній формі», — додала вона.

На думку автора, сторони домовилися про «золотий парашут» для Коломойського і якоїсь страховки для Президента, причому на завершальній стадії переговори проходили між ними віч-на-віч. «Нам залишається тільки спостерігати: чи підставить держава 9-мільярдне плече «Приватбанку», якому, до речі, вчора НБУ вже погодив «троячку» рефінансу|; чи буде канал «1+1» лояльний до Президента; хто очолить після 31 березня «Укртранснафту»; наскільки педантичним буде аудит роботи цієї державної компанії за минулі періоди, а, головне — в чиїх інтересах здійснюватиметься керівництво нею; хто очолить після конкурсу (або без нього) «Укрнафту»; за якою ціною держава купуватиме у «Укрнафти» газ; за якою ціною «Укрнафта» продаватиме газ «Дніпразоту»; які дивіденди «Укрнафта» виплатить державі за результатами своєї діяльності і за попередні періоди; чи буде проведена інвентаризація нафтових свердловин; чиї структури поставлятимуть вугілля із зони АТО — близькі до Порошенка або до «Привату»; чи увійде до берегів державного контролю Дмитро Ярош; чи (і з якою політичною позицією щодо Президента) розвиватиметься проект зі створення партії «Відродження»; як поводитимуться щодо Президента депутати, які перебувають у різних парламентських фракціях, але контрольовані Ігорем Коломойським; як довго зберігатиме за собою пост глави Дніпропетровської ОДА вихованець привато-ложкінського УМХ пан Резніченко; чи залишиться на посаді губернатор Одеської області бізнес-партнер Коломойського Ігор Палиця; чи переслідуватимуться в кримінальному порядку значущі для Коломойського держ- і бізнес-менеджери», — резюмує Мостова.