Правляча партія програла вибори в Кракові та Гданську

Другий тур місцевих виборів у Польщі.

Головною інтригою другого туру місцевих виборів було питання, чи вдасться чинному меру Яцеку Майхровскому, який керує Краковом з 2002 року, перемогти кандидата «Права і справедливості» Малгожату Вассерман. В результаті голосування Майхровський здобув перемогу з майже 62% голосів, за Вассермана проголосували 38% виборців, інформує UkrMedia.

Чинний мер Гданська Павел Адамович також виграв у кандидата правих Карпа Плажинського. Глава міста з 1998 року отримав майже 65% голосів, його опонент — трохи більше 35%.

У Щецині також переміг чинний мер Петро Кшистек з результатом у понад 78%, за кандидата правих проголосували менше 22% виборців.

Зате в Перемишлі виграв депутат від "Кукіз'15" Войцех Бакун з майже 75% підтримки, його опонент Януш Гамрищак отримав більше 25%.

У першому турі виборів, який відбувся 21 жовтня, правляча партія «Право і справедливість» посилила свою присутність у регіональних органах влади, однак програла на виборах мера Варшави, Познані та Лодзі. Там перемогу здобула проєвропейська коаліція, яку очолює опозиційна «Громадянська платформа».