Повторно арештовано корпоративні права «облгазів» підсанкційного бізнесмена, — прокуратура | Кримінальні новини

30.06.2024 14:00

За клопотанням прокурорів Офісу Генерального прокурора суд повторно наклав арешт на корпоративні права 21 обласних та міських операторів газорозподільчих систем та передав їх в управління АРМА.

У травні 2022 року рішенням суду ці корпоративні права вже були арештовані та передані в управління АРМА. Однак власники газорозподільчих систем оскаржили його. Вищий антикорупційний суд 25 червня 2024 року задовольнив їх позов і скасував арешт корпоративних прав 21 оператора газорозподільчих систем, які належать підсанкційному бізнесмену.
Прокурори спільно зі слідчими одразу звернулися до суду з клопотанням про повторний арешт цих корпоративних прав, яке судом було задоволено.

Раніше за процесуального керівництва прокурорів екскерівнику нафтогазового Департаменту Міненерговугілля та ексміністру енергетики та вугільної промисловості України повідомлено про підозру у зловживанні службовим становищем.

За даними слідства, високопосадовці внесли зміни до договорів експлуатації газорозподільчих систем та їх складових. За дорученням підозрюваних укладено збиткові для держави угоди зі структурами відомого бізнесмена. Підприємцям за експлуатацію державного майна штучно «списували» кошти.

Через такі дії бюджет недоотримав мільярдні надходження.

За матеріалами Офісу Генерального прокурора України

Источник