Повідомлено про підозру у розбої та держзраді трьом бойовикам так званої «днр», — прокуратура | Кримінальні новини

27.06.2023 07:30

За процесуального керівництва прокурорів Запорізької обласної та Василівської окружної прокуратур трьом представникам збройних формувань «днр» повідомлено  про підозру у державній зраді, колабораційній діяльності, розбої та участі у складі не передбачених законом збройних формувань у нападах на громадян.

За даними слідства, 22-річний мешканець Донеччини на початку повномасштабного вторгнення добровільно вступив на службу до незаконного збройного формування — так званої «народної міліції «ДНР». Ставши командиром мотострілецького полку  «міністерства оборони ДНР”, він виконував бойові завдання з захоплення території України.

Під час окупації Василівського району учасник НЗФ розробив схему заволодіння майном громадян, які перетинали контрольно-пропускний блок-пост рф. До її реалізації залучив ще двох військових підпорядкованого особового складу, які зорганізувалися у стійке угруповання для вчинення злочинів.

Під час «фільтраційних заходів» на блок-постах кожний учасник діяв згідно з  розподіленими функціями та обов’язками. Під приводом перевірки документів вони зупиняли автівки у складі гуманітарних колон, обшукували громадян, а потім незаконно конфісковували гроші, цінні речі та інше майно нібито за існуючою забороною щодо їх вивезення з тимчасово окупованої території. Під час перевірок залякували людей вогнепальною зброєю, викликаючи страх за життя і здоров’я.

За матеріалами Запорізької обласної прокуратури

Источник