Повідомлено про підозру організатору хресних ходів РПЦ, який виправдовував агресію рф | Кримінал Києва

125

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури мешканцю Київщини повідомлено про підозру у виправдовуванні, визнанні правомірною збройної агресії рф проти України.

За даними слідства, після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну підозрюваний поширював на проросійському YouTube-каналі «Святая Русь» відеозаписи із висловлюваннями, що містили виправдовування збройної агресії рф проти України. Він визнавав правомірною тимчасову окупацію частини території України.

Ці відеозаписи були доступними для необмеженого кола глядачів.

Крім того, 31 березня 2023 року, перебуваючи біля Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, підозрюваний у якості «православного активіста» давав інтерв’ю представнику ЗМІ, під час якого просував проросійські погляди та виправдовував збройну агресію рф.

Також він відомий як один з організаторів хресних ходів в Україні, у ході яких прославляв РПЦ.

Висновками судової лінгвістичної експертизи підтверджено, що висловлювання підозрюваного в опублікованих матеріалах мають пропагандистський характер та спрямовані на виправдання, визнання правомірною збройної агресії рф проти України та тимчасової окупації частини або усієї території України.

За клопотанням прокурора підозрюваному обрано запобіжний захід – тримання під вартою з правом внесення застави у розмірі 214 тис 720 грн.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснює СУ ГУ СБУ у м. Києві та Київській області.

За матеріалами Київської міської прокуратури

Источник