Попереджено рейдерське захоплення держмайна оборонного підприємства у Львові, — прокуратура | Кримінальні новини

06.03.2024 13:30

Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Офісу Генерального прокурора довела у суді незаконність набуття у приватну власність будівель і споруд, що знаходяться на території військового містечка у Львові.

Загальна площа об’єктів нерухомості складає понад 1500 м кв, вартість – 21 млн грн.

У 2020 році Північний апеляційний господарський суд задовольнив позов заступника Генпрокурора в інтересах Міністерства оборони України про визнання права державної власності на майно.

Прокурори відстояли, що військові будівлі і споруди не могли бути відчужені на користь приватних суб’єктів господарювання. У зв’язку з цим підлягають поверненню державі та у користування держпідприємству Міноборони України, яке виконує оборонні замовлення.

Один з учасників справи – недобросовісний суб’єкт господарювання зі Львівщини – не полишав мети незаконного та безоплатного заволодіння державними об’єктами нерухомості. Він звернувся до суду з позовом для визнання за ним права власності на військові об’єкти на підставі нібито невиконаного договору будівельного підряду. Позов було задоволено.

Встановивши ці обставини, спецпрокурори оскаржили судове рішення в апеляційному порядку.

За результатами розгляду апеляційної скарги Західний апеляційний господарський суд підтримав принципову та обґрунтовану позицію прокуратури та скасував рішення суду.

За матеріалами Львівської обласної прокуратури

Источник