“Поки росія стирає Україну бомбами, ви стираєте історичну достовірність”. Netflix викликав шквал критики через персонажа Ярослава Мудрого у новому серіалі

Стрімінгова платформа Netflix потрапила у скандал через новий серіал “Вікінги: Вальхалла”, персонажем якого став Ярослав Мудрий.

Легендарного правителя Київської Русі під час презентації героїв другого сезону “Вікінги: Вальхалла” назвали  “правителем Північної Росії”.

Обурені користувачі соцмереж почали масово критикувати компанію за невігластво, вказавши, що Ярослав Мудрий правив Київською Руссю задовго до появи Росії, та порадили найняти істориків і провести розслідування, щоб у майбутньому не допускати подібних помилок.

За словами коментаторів, “поки росія стирає Україну бомбами, компанія стирає історичну достовірність” . 

Після хвилі критики і звинувачень у підтримці російської пропаганди у Netflix заявили, що “попередній допис мав неточності”, видалили допис у Twitter і виправили в Instagram, назвавши Ярослава Мудрого “войовничим правителем Київської Русі”. 

Міністр культури Олександр Ткаченко зазначив, що допис в Instagram виправили на прохання Мінкульту, але ми “маємо ще багато роботи в освіченні міжнародної аудиторії про нашу історію”

Що там в самому серіалі, ще з’ясовуємо. Але сподіваюся, що надалі таких ситуацій буде все менше”, – написав Ткаченко.

Джерело