Півсотні спеціалістів з різних країн світу об’єдналися, щоб розробити проект відновлення Ірпеня

Півсотні спеціалістів з різних країн світу об'єдналися, щоб розробити проект відновлення Ірпеня

Світові спеціалісти з понад 10 країн та 3 континентів об’єднались заради проекту з відновлення України на прикладі міста Ірпінь

Про це стало відомо з допису на сторінці Irpin Reconstruction Summit у фейсбук. 

 

Для планування дорожньої карти відбудови Ірпеня відбулася зустріч між представниками компанії Gensler, Комітету регіонів, ООН, фахівцями з США, Чилі, Франції, Італії, Великобританії та Німеччини. У проекті відновлення візьмуть участь 50 кращих спеціалістів світу в галузі архітектури та містобудування. 

“Відбудова Ірпеня має слугувати моделлю для всієї міжнародної спільноти, втілюючи дух стійкості та незламності українського народу в нашому прагненні до свободи”, – заявив голова Інвестиційної ради Ірпеня Володимир Карплюк.

Під час конференції учасники обговорили довгострокову стратегію відбудови Ірпеня. Американська компанія Gensler запропонувала план з перетворення Ірпеня на «місто-сад з розумним серцем». Згідно плану, пріоритетами в оновленому Ірпені стануть навколишнє середовище, економіка та технології. Таке місто матиме перспективи для швидкого відновлення та економічного зростання.

“Наше планування має бути орієнтоване на бачення жителів — людей, які збираються жити в цьому місті та використовувати його інфраструктуру”, – додала старший стратег Gensler Надія Волчанська.

На зустрічі фахівці вирішили провести опитування серед мешканців Ірпеня. Метою було отримати інформацію та переконатись, що реконструкція відповідає потребам і бажанням людей, а також характеристикам міста. Результати опитування мають стати основою для подальшого плану. За результатами згодом відбудеться нова зустріч.

Така співпраця з компанією «Gensler» розпочалася після того, як у листопаді минулого року американська компанія та Ірпінський міський голова Олександр Маркушин підписали меморандум про співпрацю, в рамках якого “Gensler” допомагатиме у відбудові міста.

Нагадаємо, як раніше писала , ірпінчан запрошують долучитись до написання стратегії розвитку деокупованої громади.

Источник