Під час війни зведення індивідуального житла не потребуватиме будівельного паспорту — постанова КМ

Під час війни зведення індивідуального житла не потребуватиме будівельного паспорту - постанова КМ

Кабінет міністрів (КМ) спростив деякі дозвільні та реєстраційні процедури у будівництві в умовах воєнного стану. Спрощення стосуватимуться, зокрема, вимог до забудови земельних ділянок під індивідуальне житло.

Про це  стало відомо з постанови №722 “Деякі питання здійснення дозвільних та реєстраційних процедур у будівництві в умовах воєнного стану”, яку було прийнято на засіданні КМ під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля 24 червня 2022 року. 

 

Постанова передбачає, що надання послуг з питань дозвільних та реєстраційних процедур у будівництві на період дії воєнного стану в Україні та протягом одного року після нього буде здійснюватися з урахуванням певних особливостей.

Зокрема, будівництво індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху) площею до 500 кв. метрів не потребуватиме будівельного паспорта забудови земельної ділянки.

Те саме стосуватиметься зведення господарських будівель і споруд, гаражів, елементів благоустрою та озеленення земельної ділянки за рішенням замовника відповідно до містобудівної документації на місцевому рівні, а у разі відсутності такої документації – відповідно до цільового призначення земельної ділянки та обмежень.

У такому разі замовник звертається до архітектора або інженера-проектувальника, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат. 

На підставі укладеного між ними договору, архітектор або інженер-проектувальник забезпечує створення та/або завантаження до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва з накладенням кваліфікованого електронного підпису схеми намірів забудови земельної ділянки.

Схема намірів – це місце розташування будівель та споруд на ділянці, відстані до меж сусідніх ділянок та розташованих на них об’єктів, інженерних мереж і споруд, фасади та плани поверхів об’єктів із зазначенням габаритних розмірів, перелік систем інженерного забезпечення, у тому числі автономного, що плануються до застосування, тощо.

Строк виконання робіт, розмір та порядок оплати робіт визначаються у договорі за домовленістю сторін.

При цьому під час подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт замовник зазначає реєстраційний номер схеми намірів забудови земельної ділянки в Електронній системі.

У разі ненадання відповідним уповноваженим органом містобудування та архітектури містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки або неприйняття рішення про відмову в їх наданні протягом десяти робочих днів з дня реєстрації заяви про їх видачу – проектування об’єкта будівництва здійснюється без отримання містобудівних умов та обмежень.

Згідно документу, тимчасово розроблення проектної документації на будівництво об’єктів умовною висотою не вище 20 метрів на відстані не менше 1 кілометра від бокової межі льотної смуги та 2 кілометри від торців льотної смуги здійснюється без погодження з експлуатантом аеродрому, Державною авіаційною службою або Міністерством оборони. 

Источник