Петиція про позбавлення мандатів депутатів від ОПЗЖ очікує на розгляд президента

Петиція про позбавлення мандатів депутатів від ОПЗЖ очікує на розгляд президента

Електронна петиція, в якій українці просять Зеленського та Верховну Раду позбавити мандатів депутатів від ОПЗЖ, набрала майже 34 тисячі підписів. Тепер на неї повинен відреагувати президент України Володимир Зеленський.

Про це , стало відомо з електронної петиції №22/175552-еп на сайті президента України.

 

Петиція за 85 днів до кінця строку збору підписів набрала більше 33,9 тисяч голосів з необхідних 25 тисяч і тепер очікує на розгляд. 

«Звертаємося до Президента України звернутися до Верховної Ради з проханням розглянути проєкти Законів України № 7476 від 20.06.2022 (урядовий та альтернативний) і постанову №7694 від 24.08.2022 щодо позбавлення мандатів всіх депутатів від “Опозиційної платформи – За життя” у Верховній Раді та радах всіх рівнів», – йдеться в електронній петиції. 

Автор звернення, Антон Подлуцький, зазначає що представники ОПЗЖ є адептами «русского мира», які перефарбувалися та реінкарнувалися з колишньої Партії регіонів.

«З 2014 року і до початку повномасштабного вторгнення росії вони активно пропагували і просували інтереси кремля, займались колабораційною діяльністю та відкрито готувались зустрічати з квітами окупантів, щоб стати на чолі маріонеткового проросійського уряду, якби ворогам вдалося “взяти Київ за три дні”», – зазначено в петиції.

Як зауважив Подлуцький, майже рік точиться велика війна – і зрадникам не місце у владі. Він наголошує, що  необхідно терміново виносити на голосування законопроекти та постанову і позбавляти зрадників мандатів.

«Тому ми разом з громадськістю просимо Президента звернутися до Верховної Ради щодо негайного розгляду законопроєктів і постанови. Зрадників не повинно бути ні в Українському парламенті, ні в місцевих радах. Це питання української державності та нашої безпеки», – підсумував автор петиції.

Нагадаємо, 13 січня ВР позбавила мандатів через втрату громадянства народних депутатів від“ОПЗЖ” – Віктора Медведчука, Тараса Козака, Рената Кузьміна, а також Андрія Деркача. Через власну заяву було виключено й нардепа з російським паспортом Андрія Аксьонова.

Як інформувала , в той же час  майже 70 нардепів відмовились ставити свої підписи під зверненням до спікера Верховної Ради (ВР) Руслана Стефанчука про позбавлення повноважень депутатів, які були обрані від заборонених проросійських партій. Серед них: голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія та його заступники, заступник спікера парламенту Олександр Корнієнко, авторка скандального містогвалтівного законопроекту Олена Шуляк та інші.

Источник