Переплата і борги: як по українцях ударив перехід до компанії «Нафтогаз»

Уперше в історії ринку одночасно сформовано 12 мільйонів 340 тисяч рахунків за газ. Це при тому, що в червні понад 1,3 млн споживачів газу були «заднім числом» переведені до нового постачальника – ГК «Нафтогаз України», а тому матимуть борг уже перед ним. Про це повідомляють у «Нафтогаз України» у Фейсбуці.

5-го липня компанія отримала інформацію про те, що Оператор газотранспортної системи України (ОГТСУ) переніс усі відбори газу побутових споживачів «КиївГазЕнерджи», ТОВ «ЛУБНИГАЗ-ТРЕЙДИНГ», ТОВ «ГАЗ РЕСУРС КОМПАНІ», ТОВ «Тернопільміськгаз», ТОВ «УМАНЬГАЗ ЗБУТ» і ТОВ «Черкасигаз Збут», починаючи з травня, на «Нафтогаз України».

«Це вже друге подібне рішення ОГТСУ за останній місяць, яке ухвалено заднім числом без нашого відома та погодження», – повідомили в компанії.

За інформацією пресслужби, у червні 1,3 млн клієнтів, які раніше отримували газ від зазначених постачальників були переведені на постачальника «останньої надії» (ПОН), функцію якого виконує «Нафтогаз України».

Таким чином, споживачі вже заплатили гроші попередньому постачальнику, а отже, матимуть борг перед новим – «Нафтогаз України».

«Ми розуміємо, що клієнти цих компаній проводили розрахунок за попередній період з вищезгаданими компаніями, проте з огляду на рішення ОГТСУ постачання газу за травень та червень 2022 року здійснював «Нафтогаз», – повідомили в компанії.

У «Нафтогазі» зазначили, що, згідно з постановою НКРЕКП від 30-го вересня 2015 року №2496, попередні постачальники мали передбачити свою нездатність продовжувати постачання природного газу і завчасно (не пізніше ніж через три робочі дні після дня, коли стало відомо про відповідні обставини) повідомити про це всіх споживачів.

Про переведення споживачів в обслуговування «Нафтогазу» з 1-го травня понад 8 млн користувачів газу у 15-ти областях України дізналися тільки після 20-го червня, оскільки це переведення також відбулось «заднім числом».

Як повернути кошти

Багато споживачів вже сплатили за травень попередньому постачальнику, а тому мають заборгованість за той же період перед новим постачальником.

У «Нафтогазі» радять звертатись до попередніх постачальників із заявою про повернення переплачених коштів.

Наразі компанія продовжує забезпечувати безперебійне газопостачання на більшості території України.

Як ви отримаєте рахунок за спожитий газ

  • в особистому кабінеті на my.gas.ua;
  • у чат-боті GASUA у Viber, Telegram та NaftogazGasSupply Facebook Messenger;
  • на електронну пошту (e-mail);
  • роздрукувати в терміналах самообслуговування EasyPay.

Укрпоштою після 20-го числа поточного місяця, лише в тих регіонах, де відсутні активні бойові дії.


Переплата і борги: як по українцях ударив перехід до компанії «Нафтогаз»

Як заплатити за газ

Онлайн:

  • в особистому кабінеті на my.gas.ua;
  • у чат-боті GASUA у Viber, Telegram та NaftogazGasSupply Facebook Messenger;
  • через сайти та мобільні додатки банків;
  • за допомогою платіжних систем (Portmone, LiqPay, EasyPay, iPay, Apple Pay, Google Pay).

Офлайн:

  • через платіжні термінали самообслуговування;
  • у будь-якому відділенні банку;
  • через відділення Укрпошти або Нової пошти.

Як формуються платіжки

Формуються платіжки щомісяця 10–12-го числа. Сума до сплати розраховується на основі даних про спожитий газ, які передає ваш оператор ГРМ (облгаз).

Платити за газ – в особистому кабінеті на my.gas.ua або в чат-боті GASUA до 15 числа та отримуйте знижку 1 % (ви зможете використати її під час наступного платежу).

Ціна ресурсу залишається незмінною – 7,96 грн/куб. м (з ПДВ, без урахування вартості транспортування).,

ФОТО – Андрій Захарченко

Джерело