ПАРЄ услід за Європарламентом закликала створити Спеціальний міжнародний кримінальний Трибунал для злочину агресії проти України

ПАРЄ услід за Європарламентом закликала створити Спеціальний міжнародний кримінальний Трибунал для злочину агресії проти України

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ухвалила рішення, яким затвердила вимоги щодо створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України. У резолюції, прийнятій на основі доповіді швейцарця Деміена Коттьє (на фото), значна увага приділена створенню нового міжнародно-правового механізму покарання за злочин агресії.

Про це  стало відомо з повідомлення ПАРЄ 26 січня 2023 року.

 

“Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) одноголосно зажадала створення в Гаазі спеціального міжнародного кримінального трибуналу для притягнення до відповідальності російських і білоруських політичних і військових лідерів, які “планували, готували, ініціювали або виконували” агресивну війну Росії проти України”, – сказано в повідомленні ПАРЄ. 

«Без їхнього (росії та білорусі – ) рішення вести цю агресивну війну проти України звірства, які з неї випливають, а також руйнування, смерті та збитки, спричинені війною, в тому числі від законних актів війни, не відбулися б», – вказала Асамблея, затвердивши резолюцію на основі доповіді Деміена Коттьє (Швейцарія, ALDE).

Відповідний трибунал повинен бути “схвалений і підтриманий якомога більшою кількістю держав і міжнародних організацій, і зокрема Генеральною Асамблеєю ООН”, – наполягають в Асамблеї, де вважають, що Рада Європи повинна відігравати активну провідну роль і надавати конкретну підтримку.

“Жоден інший міжнародний кримінальний трибунал не компетентний переслідувати і карати за злочин агресії проти України, вказала Асамблея, зазначивши, що Міжнародний кримінальний суд (МКС) наразі не має юрисдикції”, а “направлення до Суду Ради Безпеки ООН було “дуже неправдоподібним за нинішніх обставин” з огляду на вето Росії, в той час як МКС і надалі матиме юрисдикцію щодо воєнних злочинів, злочинів проти людяності та можливого геноциду, вчиненого в Україні”.

«Російські та білоруські політичні та військові лідери, які планували, готували, ініціювали або здійснювали ці дії, і які мали можливість контролювати або керувати політичними або військовими діями держави, повинні бути ідентифіковані та притягнуті до відповідальності. Без їхнього рішення про розв’язання цієї агресивної війни проти України не відбулося би звірств, що випливають з цієї війни», – підкреслює документ. 

ПАРЄ, утім, наголошує і на потребі розслідувати також воєнні злочини, злочини проти людяності та звинувачення у геноциді, які підпадають під юрисдикцію МКС.

Як інформувала , тиждень тому Європейський парламент проголосував за резолюцію, яка закликає до створення спеціального міжнародного трибуналу для переслідування злочину агресії росії проти України.

Європарламент вважає, що створення спеціального трибуналу заповнить велику прогалину в поточній інституційній структурі міжнародного кримінального правосуддя та має ґрунтуватися на стандартах і принципах, які застосовуються до МКС.

Источник