Палив траву на городі: калинівського палія покарають. ВІДЕО

У Калинівці біля тепличного комплексу протягом 15-17 червня місцевий мешканець навмисне палив трав’яний настил на очах працівників ДСНС. Про це йдеться в повідомленні Головного управління ДСНС України на Київщині.

Порушником виявився 65-річний мешканець Калинівки. Дії чоловіка зафіксували на камери відеоспостереження як доказ правопорушення для працівників поліції.


Палив траву на городі: калинівського палія покарають. ВІДЕО

«Тепер на палія буде складено протокол і він понесе покарання згідно з чинним законодавством», – йдеться в повідомленні рятувальників.

Нагадаємо, що на час воєнного стану спалювання сухостою можуть прирівнювати до диверсій. Це передбачає кримінальну відповідальність.

Масштабні вогнища можуть розцінювати як подання світлових сигналів ворогу. Водночас задимлення обмежує видимість та огляд місцевості бійцями Збройних Сил України та територіальної оборони.

Із березня парламент вніс зміни до Кримінального кодексу України, посиливши відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану. Так у статті 113 «Диверсія» до переліку злочинів, спрямованих на послаблення держави, додали навмисні підпали, зокрема сухої рослинності.

«Ця стаття передбачає відповідальність за злочини проти послаблення основ національної безпеки в умовах воєнного часу. Так, підпал, у тому числі і підпал сухої рослинності, прирівнюється до диверсії. За це передбачена відповідальність від 15 до 20 років позбавлення волі» – повідомляють у прессцентрі ДСНС.

За самовільне спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків, що заборонене в Україні, громадянам загрожує штраф розміром від 3 060 до 6 120 грн, а для посадових осіб – від 15 300 до 21 420 грн. За ті ж дії, вчинені на території заповідників, паліям загрожує штраф у розмірі від 6 120 до 12 240 грн.

ФОТО – Головне управління ДСНС України Київщини

Джерело