ПА НАТО одностайно визнала злочини рф проти України геноцидом, — українська делегація

ПА НАТО одностайно визнала злочини рф проти України геноцидом, - українська делегація

Парламентська Асамблея (ПА) Організації Північноатлантичного договору (НАТО) на сесії Асамблеї у Люксембурзі визнала російський режим рашизмом, а злочини рф проти України – геноцидом. Члени ПА НАТО закликали уряди своїх країн оголосити на саміті у Вільнюсі про те, що Україна стане членом Північноатлантичного Альянсу.

Про це  стало відомо з дописів Міністерства юстиції України та голови постійної делегації України в ПА НАТО нардепа Єгора Чернєва (фракція “Слуга народу”), а також повідомлення на сайті Асамблеї.

 

“Це наша дипломатична перемога”: ПА НАТО одностайно визнала злочини рф проти України геноцидом”, – запостив у Фейсбуці Мін’юст, цитуючи Єгора Чернєва: “У декларації є і підтримка міжнародного трибуналу, і допомога Україні до перемоги і після неї, і засудження ідеології рашизму, і відновлення територіальної цілісності, і санкції, і репарації, і план Маршалла, і багато іншого”.

Сам народний депутат назвав прийняту декларацію “надзвичайно сильною” і такою, що “буде мати далекосяжні політичні наслідки”.

“Це наша дипломатична перемога. Всі наші ключові побажання щодо фінального тексту декларації враховані”, – поінформував голова української делегації в ПА НАТО.

Чернєв наголосив, члени ПА НАТО закликали уряди своїх країн оголосити на саміті у Вільнюсі про те, що Україна стане членом Альянсу і погодити наступні конкретні кроки для прийняття України в НАТО.

Источник