Організовували ухилянтам дипломатичний імунітет і виїзд за кордон: на Київщині затримали групу ділків

На Київщині викрили схему перешкоджання мобілізації військовозобов’язаних осіб та незаконного перетину держкордону.

Про це повідомляє прокуратура області.

За даними слідства, схему організувала група осіб. Вони підшукували громадян призовного віку, які мали намір ухилитись від мобілізації. За 3 тис. доларів США їм видавали фіктивні консульські посвідчення, що надавали дипломатичний імунітет.

Такі посвідчення давали змогу безперешкодно пересуватись через блокпости та вводили в оману працівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки під час проведення мобілізаційних заходів щодо вручення повісток військовозобов’язаним.

Крім видачі довідок, організатори схеми за 10 тис. доларів США обіцяли посприяти чоловікам у безперешкодному виїзді до країн ЄС. За цю суму особам надавались вказівки та поради, а також їм мали забезпечити прибуття на пункт перетину державного кордону та його подальший перетин.

Зловмисників затримано в порядку ст. 208 КПК України під час одержання 10 тис. доларів США.

Трьом громадянам повідомлено про підозру за фактом замаху у сприянні незаконному переправлення осіб через державний кордон України, двом з них також інкриміновано перешкоджання здійснення мобілізації військовозобов’язаних осіб (ч. 3 ст. 15 ч. 3 ст. 332, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1, КК України).

Двом підозрюваним обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави, третьому – цілодобовий домашній арешт.

В ході проведення обшуків за місцями їх проживання вилучено майже 200 тис. доларів США, комп’ютерну техніку та мобільні телефони, підробні посвідчення почесних консулів та техніку для їх виготовлення. Встановлюються інші особи, причетні до протиправної діяльності.

Джерело