Незаконний продаж цигарок: як у Броварах із ним «борються»

У Броварах продовжує процвітати нелегальна торгівля тютюновими виробами. Така діяльність – підтримка корупції, втрати бюджетних надходжень та доступ до сигарет для неповнолітніх. Місцева поліція має всі повноваження припинити нелегальну діяльність мереж збуту тютюнової контрабанди в місті, але її робота є малофективною, як і спецвіддлу з контролю за станом благоустрою. Про це на крайній сесії зазначив депутат Броварської міськради Сергій Батюк.

Торгівлю сигаретами, з яких не сплачені податки, називають нелегальним обігом тютюнових виробів. І цей обіг зростає. Дислокується він на ринках, у кіосках або на вулиці. Саме тут можна купити цигарки без акцизної марки або з маркою сумнівної якості тільки за готівку.

Звертаючись до міського голови, Сергій Батюк зазначив як мінімум про 7 таких «точок» у Броварах (бульв. Незалежності, вул. Чорних Запорожців, вул. Героїв України, районі Торгмашу, на вул. Малокиївській тощо).

 

«Я написав запит, щоб на сесію прийшов очільник Броварського районного управління поліції Кирило Самойленко та пояснив і, можливо, прояснив ситуацію навколо незаконного продажу тютюнової продукції в Броварах. Але його на сесії так і не було», – розповів «Трибуні-Броварів» Сергій Батюк.


Незаконний продаж цигарок: як у Броварах із ним «борються»

Продаж цигарок на зупинці громадського транспорту на бульв. Незалежності, 11

Також депутат розповів про рейди, які містом проводить місцевий спецвідділ контролю за станом благоустрою разом із працівниками поліції.

«Останнім часом «торгашів» цигарками хтось попереджає про ці перевірки. Під час рейдів їх немає, а потім через декілька годин несанкціонований продаж тютюновою продукцією активно продовжується», – зазначає Сергій Батюк.


Незаконний продаж цигарок: як у Броварах із ним «борються»

Броварська поліція

Як повідомили «Трибуні-Броварів» у Броварському районному управлінні поліції на інформаційний запит, із початку року правоохоронці склали 13 адміністративних протоколів щодо несанкціонованої торгівлі цигарками:

  • 7 адмінпротоколів – продаж тютюнових виробів без акцизних марок чи з підробленими марками цього податку (ч. 1 ст. 156 КУпАП передбачає штраф 3400-10200 грн);
  • 3 адмінпротоколи – продаж тютюнових виробів у заборонених місцях (ч. 3 ст. 156 КУпАП передбачає штраф 6800-13600 грн);
  • 3 адмінпротоколи – продаж тютюнових виробів без відповідних ліцензій чи дозволів (ч. 1 ст. 164 КУпАП передбачає штраф 17000-34000 грн).

Загалом за цей період працівники поліції вилучили тютюнових виробів на суму близько 185620 грн.

Як зазначили броварські правоохоронці, вилучений товар до прийняття рішення судом зберігається в кімнаті речових доказів Броварського РУП, а після прийняття судом рішення (у випадку конфіскації предметів торгівлі) передається до Державної виконавчої служби для його конфіскації.

На жаль, у Броварах продовжує процвітати нелегальна торгівля тютюновими виробами. Саме з цигарки, купленої з рук десь на вулиці на кишенькові кошти, починаються перші спроби куріння у дітей, що в результаті призводить до тривалої залежності.

ФОТО – Наталія Калита-Захарченко

Джерело