Не сплачено податків на 140 мл гр – повідомлено про підозру одному з найбільших забудовників Київщини | Кримінал Києва

112

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури повідомлено про підозру одному з найбільших забудовників в Київській області за фактом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.

За даними слідства, замовник будівництва декількох комплексів багатоквартирної житлової забудови у  Києво-Святошинському районі Київської області організував схему ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.

Під час реалізації квартир та нежитлових приміщень у новобудовах підозрюваний декларував отримані кошти як доходи фізичної особи, не оформлюючи свою діяльність як підприємницьку. Таким чином у період з 2019 по 2021 роки він продав близько 900 квартир та приміщень комерційного призначення у новобудовах, не сплативши при цьому понад 140 млн грн податків. 

У ході досудового розслідування правоохоронці провели низку обшуків, вилучили грошові кошти у різній валюті на загальну суму понад 3 млн доларів США.

За клопотанням прокурора вилучені грошові кошти заарештовано та їх передано в управління АРМА.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу. Також, у межах кримінального провадження до суду скеровано клопотання про накладення арешту на майно підозрюваного – квартири, нежитлові приміщення та земельні ділянки, з метою подальшого відшкодування шкоди, завданої бюджету.

Досудове розслідування здійснюється слідчими територіального управління ДБР, розташованого в м. Києві.

За матеріалами Київської міської прокуратури

Источник