НБУ відкликав ліцензію у найменшого банку України

Фото: Пресцентр НБУ НБУ відкликав банківську ліцензію в АТ Альпарі банк

АТ Альпарі банк — дев’ятий банк, який припинив здійснення банківської діяльності за власною ініціативою без припинення юридичної особи.

Нацбанк відкликав банківську ліцензію в АТ Альпарі банк та виключив відомості про АТ АЛЬПАРІ БАНК із Державного реєстру банків. Відповідне рішення було ухвалено 27 червня. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Зазначається, що АТ Альпарі банк — дев’ятий банк, який припинив здійснення банківської діяльності за власною ініціативою без припинення юридичної особи.

Раніше НБУ у межах цієї процедури вже відкликав банківські ліцензії в ПАТ ВЕРНУМ БАНК, ПАТ БМ Банк, ПАТ ДіВі Банк, ПАТ КБ Фінансовий партнер, ПАТ Апекс-Банк, ПАТ Промислово-фінансовий банк, ПАТ Кредит Оптима Банк та ПАТ Розрахунковий центр.

Рішення про припинення банківської діяльності Альпарі банку було ухвалене 12 грудня 2023 року.

Як відомо, Альпарі є найменшим банком в Україні, станом на 2021 рік він мав лише 1 відділення. Станом на 1 січня 2024 року обсяг його чистих активів становив лише 193,4 млн грн (0,007% від активів банківської системи). У банку було 6176 вкладників, які тримали на його рахунках 679 млн грн. За підсумками 2023 року банк отримав 6 млн грн збитку.

Власником 100% акцій банку є Бахтарі Хедаятоллах, громадянин України, який мешкає в ОАЕ.

Нагадаємо, у 2021 році Укрпошта досягла домовленості щодо купівлі банку Альпарі банк за 260 млн грн, пізніше вона навіть отримала дозвіл на купівлю банку.

Однак Укрпошта та Мінінфраструктури так і не усунули всіх недоліків у документах, на які вказував НБУ, тому регулятор не погодив цю угоду та повернув назад Укрпошті пакет документів на купівлю Альпарі без прийняття рішень 29 травня 2023 року.

Також повідомлялося, що Мотор-Банк стане сьомим державним банком. Наразі державі належать Приватбанк, Ощадбанк, Укрексімбанк, Укргазбанк, Сенс Банк та PIN банк.

Источник