НБУ спростив зарахування готівки для купівлі військових облігацій

НБУ спростив зарахування готівки для купівлі військових облігацій

Національний банк  на період дії воєнного стану спростив зарахування готівкових коштів для придбання військових облігацій.

Про це стало відомо із повідомлення пресслужби НБУ.

 

«Національний банк на період дії воєнного стану спрощує окремі вимоги щодо перевірки джерел походження готівкових коштів у разі проведення банками фінансових операцій для придбання облігацій внутрішньої державної позики «Військові облігації», – йдеться у повідомленні. 

Натомість, зауважено, всі інші заходи у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення мають вживатися банками відповідно до вимог ЗУ «Про запобігання та протидію (легалізації) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» та інших нормативно-правових актів.

Варто додати, що прийнята Постанова набирає чинності вже 11 березня та діятиме протягом періоду дії Указу Президента від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні». 

Нагадаємо, що Міністерство економіки спільно з урядами інших країн шукають механізм передачі Україні арештованих золотовалютних резервів Центробанку РФ у розмірі 415 млрд доларів для відшкодування збитків, завданих російськими окупаційними військами.

Источник