Наша рідна соняшникова олія в Європі дешевше

Соняшникова олія в Німеччині вже коштує дешевше, ніж в Україні, експерти кажуть про цінову змову на деякі види продуктів у нашій країні.

Днями ми порівняли ціни на деякі продукти в Україні та Німеччині. І виявилося, що соняшникова олія, незважаючи на те, що ми самі її і виробляємо, вже дешевше в Європі, ніж у нас. Ми пішли далі і вирішили порівняти ціни на інші популярні продукти в наших супермаркетах і німецьких. Для прикладу ми взяли онлайн супермаркет Rewe Dein Markt і сайт по доставці продуктів з українських торгових мереж. І ось що у нас вийшло, інформує Ukr.Media.

Молочні продукти

На жаль, спробувати якість сирів, які представлені в Німеччині, складно, тому ми вирішили порівняти ціни тільки на ті продукти, які можна оцінювати за певними параметрами. Тобто, сир Гауда із середньої цінової категорії ми порівнюємо з середніми українськими сирами.

Наприклад, звичайне молоко в упаковці типу "тетрапак". У Німеччині він коштує 60 євроцентів або близько 18 грн на наші гроші. В Українських магазинах таке ж молоко тривалого зберігання коштує від 25 грн.

Йогурти в німецькому магазині стартують від 50 євроцентів (15 грн) за банку в 500 грам, в той же час у нас за баночку в 280 грам потрібно віддати від 19 грн.

Сир Гауда в упаковці 300 грамів коштує 1,69 євро. У перекладі на кілограми, це близько 5,63 євро або близько 173 грн за кг. В Україні більшість твердих сирів коштує від 185 до 200 грн. Тобто, знову ж таки в німеччині цей продукт дешевше

Ще більше вражає ціна сиру "філадельфія" у німецькому супермаркеті баночка в 175 грамів коштує 0,99 євроцентів, у нас аналогічна упаковка – 98 гривень.

Дорожче в Німеччині коштує масло. За стандартну упаковку просять 2.49 євро (75 грн), в Україні його продають від 40 грн за аналогічну упаковку. Ну хоч щось у них коштує дорожче!

М'ясо

У цій категорії товарів, українські ціни ще не наздогнали німецькі. Кілограм курячого філе в Німеччині коштує 7 євро (210 грн), тоді як у нас його можна придбати за 99 грн. Курячі ніжки там коштують 2,5 євро (75 грн) проти 46 грн у нас.

А ось наша свинина вже впритул наблизилася до німецької. Свиняча вирізка коштує там 5,27 євро (162 грн), а в Українських магазинах близько 140 грн.

Яловичина теж дешевше у нас. Там вона коштує близько 13 євро (400 грн за кілограм), а в Україні – від 140 грн за кілограм.

Масло і яйця

Як ми написали вище, саме вартість соняшникової олії і стала причиною написання цього матеріалу. В Німеччині воно продається по 1,1 євро (33 грн.), у нас же літрові пляшки – по 35 гривень. Цікаво, що наша країна є одним з найбільших експортерів цього продукту і не виключено, що в Німеччині продається саме вітчизняна соняшникова олія.

А ось яйця дешевше у нас. В Європі упаковка із 4 штук коштує близько 1 євро, або 7,5 грн за яйце. У нас же їх ціна не перевищує 3-3,5 грн за штуку.

Решта ціни ви самі можете перевірити на сайті німецького магазину www.shop.rewe.de.