Намагалися переоформити приміщення корпорації «росатом» для уникнення їх націоналізації, — у Києві судитимуть спритників | Кримінал Києва

3

Подільська окружна прокуратура міста Києва скерувала до суду обвинувальний акт відносно двох мешканців міста Києва, які намагались змінити право власності нежитлового приміщення у Подільському районі міста Києва площею понад 1000 кв. м. підсанкційної компанії-резидента рф.

Згідно з матеріалами слідства, російська державна корпорація «росатом» через підконтрольну компанію володіє нежитловим приміщенням у Подільському районі міста Києва площею понад 1000 кв. м. та вартістю понад 100 млн гривень.

Рішенням РНБО до корпорації «росатом» запроваджено санкції, у тому числі, у вигляді блокування активів. Крім того, у межах слідства на вказане приміщення судом накладено арешт та його передано в управління АРМА.

Таким чином, вказане приміщення підлягало подальшій націоналізації відповідно до Закону України «Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності російської федерації та її резидентів».

Для унеможливлення націоналізації цього майна група осіб на замовлення підсанкційної компанії з використанням підроблених документів намагалася змінити право власності даного приміщення на підконтрольне підприємство з ознаками фіктивності.

У березні 2023 року в приміщенні приватного нотаріуса правоохоронці затримали двох осіб при спробі здійснити правочин щодо вказаного приміщення.

Досудове розслідування відносно інших учасників злочину продовжується.

За матеріалами Київської міської прокуратури

Источник